TSK'den Cizre açıklaması

TSK'den Cizre açıklaması
Suriye sınınırında düşürülen uçakla ilgili olarak TSK'dan açıklama geldi. Açıklamada düşürülen uçağın 5 dakikada 10 kez uyarıldığına dikkat çekildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde devam eden operasyonda 15 Ocak günü 12 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada ayrıca Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde devam eden operasyonda 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Genelkurmay'ın açıklamasında devam eden operasyonlarda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının Cizre'de 308 ve Sur'da 101 olduğu ifade edildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki ''Önemli Yurtiçi Olaylar'' bölümünde yer alan 15 Ocak gününe ait bilgiler şöyle:


Şırnak / Cizre'de devam eden operasyonda; 12 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 308'dir.), bir Kaleşnikof piyade tüfeği ile bir adet şarjörü ve 30 adet fişeği ele geçirilmiş, sekiz el yapımı patlayıcı imha edilmiş, bir barikat kaldırılmış, bir hendek kapatılmıştır.


Diyarbakır / Sur'da devam eden operasyonda; dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 101'dir.), bir el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.


Şırnak / Silopi'de devam eden operasyonda; dört Kaleşnikof piyade tüfeği ile 28 adet şarjörü ve 492 adet fişeği, bir makinalı tabanca, bir tabanca ve 36 adet fişeği, yedi el bombası, bir dürbün, bir telsiz, altı hücum yeleği, dört gaz maskesi, iki akü ve iki sırt çantası ele geçirilmiş, 17 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.


Siirt'de güvenlik güçlerince bölücü terör örgütü işbirlikçisi bir şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada; bir roketatar, bir Biksi makinalı tüfek ve 525 adet fişeği, dört Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirilmiştir.Şırnak'da, YDG-H gençlik yapılanması içerisinde faaliyet yürüten ve bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen iki işbirlikçi, yakalanarak göz altına alınmıştır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS