TTK işçi alımı başvuruları başladı! (Türkiye Taşkömürü Kurumu personel alımı)

TTK işçi alımı başvuruları başladı! (Türkiye Taşkömürü Kurumu personel alımı)

TTK farklı bölgelerde istihdam etmek üzere toplamda bin işçi alımı yapacak. Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı başvuru şartları ile ilgili detaylar netleşti. Peki, TTK işçi alımı başvuruları ne zaman sona erecek ve hangi ile ne kadar işçi alımı yapılacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu önümüzdeki günlerde personel alımı gerçekleştirecek. TTK bünyesinde istihdam edilecek olan kişiler kura ile belirlenecek. İşte TTK işçi alımı süreci ile ilgili detayların tamamı…

18 yaşını tamamlamış, 32 yaşından gün almayan ve askerlikle ilişiği olmayan adaylar başvuru yapabilecek. 5 gün boyunca İŞKUR’a yapılacak olan başvuruların ardından 23 Mart tarihlerinde Zonguldak, Bartın ve Karabük'te noter huzurunda kura çekilecek.  

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU 1000 İŞÇİ ALIMI İLANI

Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun internet sitesinden yayımlanan açıklama ve ilanın detayları şöyle;

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere, 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan;

Zonguldak ilinden 700, Bartın ilinden 200 ve Karabük ilinden 100 olmak üzere toplam 1000 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır.

İLANA BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

  • İlan tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • En az İlkokul mezunu olmak,
  • İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak,
  • Askerlikle ilişiği olmamak,
  • Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak

KURALAR NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Başvuranlar arasından işe girmeye hak kazanacak adayları tespit etmek amacıyla;

Zonguldak 700 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde,  Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda,

Bartın 200 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde, Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda,

Karabük 100 işçi alımı için; 02-03 Mart 2019 tarihlerinde,  Karabük Nikah salonunda,saat 09.00’da başlamak üzere Noter tarafından kura çekimi yapılacaktır.

KURA SONRASI NELER OLACAK?

Kura çekimi sonucunda işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.

İLANIN TÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ...

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS