Son Dakika

Tuba Torun kimdir, Fenerbahçe Stadı için ne dedi?

A A

03.10.2021 - 12:54 Son Güncelleme:

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Avukat Tuba Torun, Fenerbahçe Stadı ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında tartışma konusu oldu. Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun şehir dışına taşınmasını talep eden Torun’un “şehrin ortasında stad olmaz” sözleri sarı lacivertli futbolseverlerin tepkisini çekti. Peki, Tuba Torun kimdir, Fenerbahçe Stadyumu için neler dedi?

CHP’de Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi olarak görev alan Avukat Tuba Torun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda tepkilerin odağı oldu. Stadyumun şehir dışında olması gerektiğini belirten Torun’a sarı lacivertli taraftarlardan büyük tepki geldi.

FENERBAHÇE STADI İÇİN NE DEDİ?

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım tartışma konusu oldu. CHP'li Torun yaptığı paylaşımlarda Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nun şehrin dışına taşınması gerektiğini söyledi ve gelen tepkiler üzerine paylaşımını sildi.

"Şehrin tam ortasında stad olmaz. Hele İstanbul gibi çarpık bir kentte hiç olmaz" Bu sözler CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun'a ait. Torun paylaşımında stadyumların hayatı olumsuz etkilediğini, ve şehir dışına taşınması gerektiğini belirtti.

Paylaşım sosyal medyada da gündem oldu. Tuba Torun kendisine tepki gösteren bir Fenerbahçe taraftarına, "Bir gün hepiniz şehir merkezinin dışına gitmek zorunda kalacaksınız. Şimdiden alışsanız iyi olur" cevabını verdi.

Torun paylaşımına gerekçe olarak, stadyumların hayatı felç ettiğini belirtti.

CHP YDK ÜYESİ TUBA TORUN KİMDİR?

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlayan Tuba Torun  İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapıyor. Kendisine ait bir avukatlık bürosu bulunan Torun, kadın ve çocuk hakları ile insan hakları üzerine çalışmalar yaptı.

Torun, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu avukatı ve Sosyal Haklar Derneği Çocuk Hak İhlalleri Koordinatörü olarak bilinirken aynı zamanda CHP 36. olağan kurultayı sonucu Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi seçildi.

Aile hukuku, ceza hukuku, ticaret hukuku, iş hukuku, icra ve iflas hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve sigorta hukuku alanlarında hizmet veriyor.