Tuğrul Türkeş için ihraç istemi!

Tuğrul Türkeş için ihraç istemi!

MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul ettiği bildirildi. Kulislerde dolaşan bilgilere göre Türkeş'e Başbakan Yardımcılığı teklif edilecek. Öte yandan Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Parti Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Tuğrul Türkeş'in istifasını bekliyoruz. Eğer istifasını vermezse gerekeni yaparız, kendisini disiplin kuruluna sevk ederiz" dedi.


Yalçın, AA muhabirine, MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş'in, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul ettiğini bildirmesinin ardından açıklama yaptı. Semih Yalçın, "Tuğrul Türkeş'in istifasını bekliyoruz. Eğer istifasını vermezse gerekeni yaparız, kendisini disiplin kuruluna sevk ederiz" değerlendirmesinde bulundu.


MHP İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun ise Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Geçici Bakanlar Kurulu üyeliği teklifini kabul etmeyip tepki olarak MHP Genel Başkan Yardımcılığından istifa ettiğini hatırlatan Yalçın, "Kendisinin istifa etmesi haysiyetli bir davranış, haysiyetli bir tepkidir" ifadesini kullandı.


DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Disiplin Kurulu'na sevk edildi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada Türkeş'in 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini kaydederek;


"26.08.2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş’in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır. Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak 'kesin çıkarma cezası' ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir" dedi.


 


DAVUTOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR TELEFONU


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tuğrul Türkeş'in bakanlık teklifini kabul etmesinin ardından bir teşekkür telefonu etti. Kulislerde, Başbakan Davutoğu'nun Tuğrul Türkeş'e Başbakan Yardımcılığı teklif edeceği iddia ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS