Tuğrul Türkeş'e, ''Silahlar Türkmenler'e gitmedi'' iddiası soruldu

Tuğrul Türkeş'e, ''Silahlar Türkmenler'e gitmedi'' iddiası soruldu

2015 yılında MİT TIR'ları ile ilgili tartışma sürerken "Vallahi silahlar Türkmenler'e gitmedi" diyen Tuğrul Türkeş, muhalefetin son günlerde o sözlerini hatırlatmasına "Rusya ile böyle bir gerilim yaşandığı dönemde böyle bir konuyu gündeme getirmek sadece muhalefetin yapacağı lüzumsuz işler kapsamındadır" karşılığını verdi.

Başbakan yardımcısı olarak yeni kabinede yerini koruyan Tuğrul Türkeş, Meclis kulisinde gazetecilerle sohbet etti. MİT TIR'ları ile ilgili sıcak gelişmelerin yaşandığı dönemde söylediği, "O silahlar Türkmenler'e gitmiyordu" iddiası soruldu.


Tuğrul Türkeş'ten ''başkanlık'' açıklaması


Türkeş'in AK Parti adaylığına canlı yayında MHP'den ilk yorum


Tuğrul Türkeş'ten Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı eleştirenlere: 'Lan git'


Türkeş, "Onu başka bir zaman anlatırım. Bu safhada bunu konuşmak doğru değil, bugün için önemi olan şey, Bayırbucak Türkmenleri'nin güvenliği, Rusya dahil hiç kimsenin onları bombalamaması." dedi.


Türkeş,"Dün söylenmiş bir lafı gark etmek hem oradaki insanların güvenliği açısından doğru değil hem de Türkiye'nin politikaları açısından. O gün konuştuğumuz şeyler hafif silahlardı gidecek, gitmedi denen. Uçağın bomba attığı yerde onun bir önemi mi var?" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS