Tunceli Valiliği: 100'e yakın terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli Valiliği: 100'e yakın terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli Valiliği, son dönemde yapılan operasyonlar kapsamında 100'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı, "Teknolojik imkanların yanında halkımızın gösterdiği katkı da azımsanmayacak kadar çoktur. Onurlu ve özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederiz" denildi.

Diyarbakır'da 3 asker yaralandı


Fetih el Şam militanı kendi ölümünü kaydetti


DBP'li başkan yardımcısı gözaltına alındı


Tunceli Valiliği, son operasyonlarla ilgili akşam saatlerinde yazılı açıklama yaptı. 100'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen, yöre halkına katkılarından dolayı teşekkür edilen açıklamada şöyle denildi:


"Son dönemde güvenlik güçlerimizce İlimiz genelinde 100'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiği başarılı operasyonlar gerçekleştirilmiştir. Bahse konu operasyonlarda teröristlerin yaşam alanı olarak kullandığı sığınak/barınak, terör örgütü mensuplarının menfur saldırılarda kullanmak için hazırlamış oldukları El Yapımı Patlayıcı ve bomba yüklü araçlar bulunarak imha edilmiş ve terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilmiştir. İlimizde sergilenen başarılı operasyonların arkasında teknolojik imkƒnların yanı sıra halkımızın gösterdiği katkı ve destek de azımsanamayacak kadar çoktur. T


unceli halkı terörün gerçek, hain ve alçak yüzünü artık görmüştür. Güzide halkımız ileride daha yaşanılabilir bir Tunceli için terör örgütlerinin güzel memleketlerinde barınmalarına müsamaha göstermeyeceklerdir. Bu güzel coğrafyanın alicenap halkı, artık kendilerinin haklarını savunduğunu, kendilerini temsil ettiğini her fırsatta öne süren bu hain terör örgütlerinin kendilerini temsil etmediğini ve haklarını savunmadığını anlamışlardır. Saygıdeğer Tunceli halkına bu onurlu ve özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederiz" denildi.


2 derneğin faaliyetleri durduruldu


Valilik tarafından yapılan ikinci açıklamada ise, "İlimizde faaliyet gösteren terör örgütleri ile iltisaklı ve irtibatlı olduğu değerlendirilen 2 derneğin faaliyetleri 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11'inci Maddesi'nin (o) bendi uyarınca 3 ay süre ile durdurulmuştur" ifadelerine yerverildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS