Tunceli Valiliği'nden flaş karar!

Tunceli Valiliği'nden flaş karar!

Tunceli Valiliği'nden flaş karar!

Tunceli - Erzincan ve Tunceli - Ovacık karayolu Tunceli Valiliği'nin kararıyla yolun güvenli hale getirilmesi amacıyla 3 gün süreyle kapatıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

PKK'lı grupların yaklaşık 15 gündür her gün yol keserek kimlik kontrolü yaptıkları Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayolları, Tunceli Valiliği'nin kararıyla 3 gün süreyle trafiğe kapatıldı.

Tunceli'deki saldırı ile ilgili Valilik'ten açıklama

Tunceli-Erzincan Karayolu'ndaki Alacık Köyü yakınlarında, Tunceli-Ovacık karayolunun ise Venk Köprüsü mevkiinde yola barikat kurarak yaklaşık 15 gündür aralıksız olarak yoldan geçen araçlar üzerinde arama ve kimlik kontrolü yapılmasının ardından Tunceli Valiliği'nin aldığı kararla iki karayolunun 3 gün süreyle trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Erzincan Karayolu'nun geçtiği Pülümür Vadisi ile Ovacık Karayolu'nun geçtiği Munzur Vadileri içerisinde, kalabalık PKK'lı grupların olduğu, bu bölgelere hava destekli büyük operasyon yapılacağı, bu yüzden sivillerin zarar görmemesi için valiliğin böyle bir karar aldığı öğrenildi.
Tunceli Valiliği'nden yazılı olarak yapılan açıklamada, "Valiliğimizce ilimizde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın hertürlü terör eylemlerinden korunması amacıyla emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Bu kapsamda Tunceli-Ovacık ve Tunceli- Pülümür bağlantılı Tunceli -Erzincan karayollarında terör örgütü mensuplarınca yapılan yol kesme, araç yakma,, gasp , tehdit, silahlı saldırı vb. eylemlerin engellenmesi için; Tunceli-Erzincan karayolu Şehit Mehmet jandarma karakolundan başlamak üzere 29 ağustos 2015 günü saat 17.00'dan itibaren, Tunceli -Ovacık karayolu Tunceli tarafından Karşılar jandarma karakolu Ovacık tarafından Aşağıtorunoba jandarma karakolundan başlamak üzere 30 ağustos saat 07.00'den itibaren trafiğe kapatılmıştır. Vatandaşlarımızın ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemli duyurulur" denildi.