Tunceli'de çatışma: 1 terörist öldürüldü, 1'i de yaralı ele geçirildi

Tunceli'de çatışma: 1 terörist öldürüldü, 1'i de yaralı ele geçirildi

Tunceli'nin Geyiksuyu bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 terörist ölü, 1 terörist de ağır yaralı olarak ele geçirildi.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından alınan istihbarat bilgisinde merkeze bağlı Geyiksuyu bölgesinde PKK'lı bir grubun eylem hazırlığında olduğu belirlendi.


Bunun üzerine Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler  Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'na bağlı özel eğitimli birliklerin de katıldığı hava destekli operasyonlar düzenlendi. 


Güvenlik güçleri saat 18.00 sıralarında Merkeze bağlı Atadoğdu Köyü kırsalında bir grup PKK'lı ile karşılaştı. Çıkan çatışmada 1 terörist ölü, 1 terörist ise ağır yaralı olarak ele geçirildi.


Çatışmanın başlamasıyla birlikte bölgeye Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan 2 taruz helikopteri sevk edilerek teröristlerin bulunduğu bölgeyi yoğun ateşe tuttu.


Ardından Skorski helikopterleriyle bölgeye takviye birlikler sevk edildi. Bölgedeki çatışmaların gece saatlerinde de  zaman zaman devam ettiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS