Tunceli'de PKK'nın havaya uçurduğu araçtaki kişiden 2 aydır haber alınamıyor

Tunceli'de PKK'nın havaya uçurduğu araçtaki kişiden 2 aydır haber alınamıyor

Tunceli Hozat'ta izinli ağaç kesmeye gittikleri sırada PKK'lıların patlattığı bombayla havaya uçan araçtaki Mehdin Kayalıalp'ten 2 aydır haber alınamıyor. Saldırının ardından araçta bulunanlardan sadece Ramazan Mağra'nın cesedi bulunmuştu. Mehdin Kayalıalp'in yurt dışından gelen oğlu, babasının bulunması için İHD Tunceli Şubesi'nden yardım talebinde bulundu.

Tunceli'nin Hozat ilçesinde 9 Eylül'de PKK'lılar tarafından geçtiği sırada patlatılan bombayla havaya uçurulan sivil araçtaki Mehdin Kayalıalp'ten 2 aydır haber alınamıyor. Saldırının ardından güvenlik güçlerinin yaptığı incelemede araç içerisinde sadece Ramazan Mağra'ya ait olduğu belirlenen ceset bulunmuş, Mehdin Kayalıalp'ın ise izine rastlanmamıştı.


Babasını bulmak için yurt dışından Tunceli'ye gelen İsa Kayalıalp, ailece Bingöl'de yaşadıklarını belirterek, 2 aydan beri kayıp olan babasını bulmak üzere İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi'ne başvurdu.


Diyarbakır'da vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti


19 PKK'lı öldürüldüğü operasyonun ardından bu fotoğraflar yayınlandı


'Ölüyse cesedini alalım'


Babasının ölü ya da canlı olduğunu bilmediklerini, bunun da çok acı verici bir durum olduğunu anlatan Kayalıalp şöyle konuştu: "Babam 2 ay önce bir karakola giderken araçları bomba ile patlatıldı. Araçta bir kişi vardı. Ramazan Mağra o öldü, babamın PKK'lılar tarafından kaçırıldığı iddia edildi. Ama hiçbir haber alamıyoruz. Kimse bize bir şey söylemiyor. Babam ölü, yada canlı ise bize teslim edilsin, tarifi imkansız acılar çekiyoruz. Ben babamın en büyük oğluyum, yurt dışında yaşıyorum. Bu olaydan sonra Bingöl'e geldim ve 2 aydır babamın izine rastlamak için çaba harcıyorum. Babamın olayı Eylül ayında oldu ve o günden beri kendisinden haber alamıyoruz. 60 gündür çalmadığımız kapı kalmadı. Kime gittiysek, 'haberimiz yok' dediler. Buradan bütün insanlığa sesleniyorum; Allah rızası için babam canlıysa da, ölüyse de bize teslim etsinler. Ben burada herkese çağrı yapıyorum; kimsenin ölmesini istemiyoruz. Babamız nerde? Bilmiyoruz. PKK kaçırmışsa bize söylesin, yada öldürmüşse yine bize söylesin. Devlet bu konuda bize yardım etsin ve babamızın izine rastlayalım. Ölüyse cesedini alalım. Biz babamıza kavuşmak istiyoruz lütfen yardım etsinler bize."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS