Tunceli'deki orman yangınına TOMA'lı müdahale

Tunceli'deki orman yangınına TOMA'lı müdahale

Tunceli'nin Kanoğlu köyü yakınlarında çıkan ve polis ekiplerinin de TOMA'larla söndürme çalışmasına katıldığı yangında meyve ağaçları ve arı kovanları zarar gördü.

Kanoğlu köyü yakınlarındaki yaklaşık 20 hektarlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.


Yangına, Tunceli Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra emniyete ait 2 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile müdahale edildi.


İl Özel İdaresi ve Karayolları 86. Şube Şefliğinin de iş makineleriyle destek verdiği söndürme çalışmalarına, kentte faaliyet yürüten özel bir şirket de makine ekipmanı ve çalışanlarıyla katıldı.


Ekiplerin yoğun çabasıyla söndürülen yangında 60 arı kovanı ile meyve ağaçları ve mezarlık alanları zarar gördü.


Bölgede arıcılık yapan Murat Gürgül, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının atılan sigaradan çıkmış olabileceğini söyledi.


Yangının başladığı esnada arılarla uğraştığını anlatan Gürgül, "Biz arının içinde çalışıyorduk. 135 kovan arımız var. 60-70 kovanım bu işten zarar gördü. Maddi olarak 20-25 bin liralık bir zararımız var. Kalan arıların da durumu sıkıntılı, onların da tam tespitini yapamadık. Maddi olarak çok büyük zararımız var" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS