Türkiye, Barış Pınarı Harekatı'na destek için kenetlendi

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkenin sınırlarında bir terör koridoru oluşmasını engellemek için Barış Pınarı Harekatı'na başladı. Türkiye'nin dört bir yanındaki vatandaşlardan Türk askerine destek durmaksızın sürüyor.İSTANBUL
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye’de başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek veren Bahçelievler Belediyesi cuma namazı çıkışında Şirinevler Ulu Camii, Yenibosna Merkez Camii ve Muhammediye Camii’nde Türk Bayrağı dağıttı.
Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın emirleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye topraklarına girdi. Fırat'ın doğusuna düzenlenen 'Barış Pınarı' operasyonunda hedef dünya barışına katkı sağlamak ve yaklaşık 30 kilometrelik bir derinlikte güvenli bölge oluşturmaktır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın emirleri doğrultusunda başlatılan operasyona bizler de Bahçelievler Belediyesi olarak tam destek veriyoruz. Vatandaşlarımızın birlik beraberlik şuurunu en üst seviyeye taşımak için Bahçelievler Belediyesi olarak uğrunda sayısız şehitler verdiğimiz Al Bayrağımızı vatandaşımıza dağıtıyoruz. Tüm dualarımız Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiklerimiz için" dedi.
KASTAMONU
Kastamonu Kuzeykent'teki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun Erkek Öğrenci Yurdu C-Blok'ta kalan öğrenciler, harekatta görevli askerlere destek amacıyla ışıklarla "Barış" yazdı.
BOSNA HERSEK
Bosna Hersek'in Zenica şehrinde düzenlenen "8. Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Günleri" etkinliğinde Barış Pınarı Harekatı'na destek mesajları yükseldi.
VAN
Bosna Hersek'in Zenica şehrinde düzenlenen "8. Türkiye-Bosna Hersek Kardeşlik Günleri" etkinliğinde Barış Pınarı Harekatı'na destek mesajları yükseldi.
İlçenin Ulupamir Mahallesi'nde yaşayan Kırgızlar, köy meydanında bir ara gelerek, "Kahrolsun PKK", "Vatan Sana Canım Feda" sloganları attı.
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde ilkokul öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e moral mektubu gönderdi. Şehit Niyazi Ergüven İlkokulu 3-A sınıfı öğrencileri, harekata katılarak sınır ötesinde terör örgütüne karşı mücadele veren askerler için mektup kaleme aldı.
Duygularını kağıda döken öğrenciler daha sonra resimlerle süsledikleri mektuplarını okulun müdür yardımcısı Bünyamın Erguvan aracılığıyla Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki askerlere gönderdi.
LÜBNAN
Lübnanlı gençler, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na Türk bayraklarıyla destek verdi.
Trablusşam kentinin Beddavi bölgesinde caddelere ve evlerin çatısına Türk bayrakları asan gençler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Barış Pınarı Harekatı'nı destekleyen sloganlar attı.
AMASYA
Amasya'da imam hatip ortaokulu öğrencilerince, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Fırat'ın doğusuna başlattığı "Barış Pınarı Harekatı"na destek vermek amacıyla İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi.
Amasya'da imam hatip ortaokulu öğrencilerince, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Fırat'ın doğusuna başlattığı "Barış Pınarı Harekatı"na destek vermek amacıyla İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi. Gümüşhacıköy'de Kızılca Köyü İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ders öncesi Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Fetih suresi okudu.
BİLECİK
İlçe Atatürk Ortaokulu öğrencileri de Mehmetçik'in yanında olduklarını göstermek için, Belediye Başkanı İlhan Özden, İlçe Jandarma Komutanı Cumhuriyet Gürcan, İlçe Müftüsü Durmuş, Sosyal Yardımlaşma Derneği Vakıf Müdürü Hüseyin Yanık, Milli Eğitim Müdürü Özkan Özgümüş ve Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Murat Demir ile birlikte yazdıkları mektupları harekata katılan askerlere gönderdi.
KIRIKKALE
Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla Türk bayrağı dağıtıldı. Programda, Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması ve harekata katılan askerlerin başarısı için dua edildi.
MALATYA
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla esnaf ve vatandaşa Türk bayrağı dağıttı.
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na Malatya'dan destek verildi. Cuma namazının ardından Soykan Meydanı'nda toplanan 33 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ortak basın açıklaması yaptı.
EDİRNE
Edirne, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Türk bayraklarıyla donatıldı.
ŞIRNAK
Şırnak'ın Silopi ilçesinde Erkek İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan Mehmetçik'e destek için Fetih Süresi'ni okudu.
HATAY
Hatay'da Zeytin Dalı Harekatı sırasında Mehmetçik için kurban kesen ve harekatın adeta simgesi haline gelen ve "Yörük Ana" olarak tanınan Döndü Deveci ile askere çay demleyip servis eden 86 yaşındaki Muhammed Bulut, Barış Pınarı Harekatı'nı da yakından takip ediyor.
İSTANBUL
Arap Derneği ve Suriye Devrim Koordinasyonu mensubu bir grup, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na, Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda düzenlenen etkinlikte destek verdi.
ERZURUM
Erzurum'da, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla cuma namazı sonrası bir araya gelen vatandaşlar, Fetih Suresi okudu ve dua etti.
Cuma namazı sonrası Yakutiye Kent Meydanı'nda toplananlar, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı'nın seslendirdiği marşları dinledi.
BOLU
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami'nde, cuma namazı kılan akademisyenler, öğrenciler ve üniversite personeli Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'de yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerler için dua etti. Camide bir araya gelenler, müezzinin okuduğu Fetih Suresi'ni dinledi. Fetih suresinin okunmasının ardından yapılan duaya eşlik eden cemaat daha sonra cuma namazını kıldı.
Başarıyla sona eren Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları sonucunda, bölgede oluşan güven ve istikrar ortamıyla da Türkiye'nin tek hedefinin Suriye'nin toprak bütünlüğü çerçevesinde bölgede yaşayan masum halkların güvenliğini ve huzurunu sağlamak olduğunun görüldüğü ifade edildi.
KÜTAHYA
Kütahya’da, sivil toplum kuruluşlarının gençlik birimleri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.
Açıklamanın ardından harekatın zaferle sonuçlanması için dua edildi.
ERZİNCAN
Erzincan'da öğrenciler tarafından düzenlenen yürüyüşle, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla yürüyüş düzenlendi.
Kent merkezindeki Saat Kulesi önünde toplanan öğrenciler, Ordu Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında öğrenciler "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Her şey vatan için" sloganları attı.
EDİRNE
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde cuma hutbesinde Mehmetçik'e dua edildi.
Selimiye Camisi İmamı Alpcan Çelik, hutbede, Türk milletinin bütün zorluklara rağmen her zaman vatanını savunduğunu belirtti.
KIRIKKALE
Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla Kırıkkale Belediyesince esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı hediye edildi.
Kırıkkale Belediyesi, Barış Pınarı Harekatı'na destek olmak amacıyla cadde ve sokaklara Türk bayrağı astı.
ŞANLIURFA
Bursalı hayırsever, Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerler adına Akçakale'de 50 kurban kestirdi. Harekata katılan askerler adına Bursalı hayırseverin bağışladığı 50 kurbanın kesimi amacıyla Akçakale'de program düzenlendi.
Kurban kesimine katılan Yetiş-Tim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Şerife Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, kurbanların Bursalı hayırsever tarafından bağışlandığını söyledi.
TOKAT
Turhal Belediyesi Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Fırat'ın doğusuna başlattığı "Barış Pınarı Harekatı"na destek vermek amacıyla, ev ve iş yerlerine asmaları için vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.
Kendi evinin balkonuna da Türk bayrağı asan Bekler, "Mehmetçiklerimiz terörle, teröristle mücadele ediyorlar. İnşallah Mehmetçiklerimiz Suriye'de terör koridorunu yok edip barış koridorunu inşa edecekler. Suriye sınırımızı teröristten temizleyip barış koridoru açacak, bölgeye barış ve huzuru getirecekler. Kalplerimiz, gönüllerimiz ve dualarımızın Mehmetçikle beraber olduğunun göstergesi olarak, Mehmetçiklerimize destek olmak için ilçemizi Türk bayrakları ile donatıyoruz." diye konuştu.
AVUSTRALYA
Avustralya’da Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde faaliyet gösteren camilerin yanı sıra Türklere ait diğer camilerde Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için Fetih Suresi okundu, dua edildi. Melbourne'daki Keysborough Camisi’ndeki programa katılan çok sayıda vatandaş harekattaki Mehmetçikler için dua etti.
Avustralya Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı camilerde de cuma hutbelerinde harekatın başarıyla sonuçlanması ve bölgeye huzur gelmesi için dua okundu.
NİĞDE
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği'nde de Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik için Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.
KIRŞEHİR
Barış Pınarı Harekatı'na Kırşehir'de şehit aileleri, öğrenciler ve işçiler destek verdi. Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan (sol 3) Suriye'de terör örgütlerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda destek verdiklerini açıkladı.
İSTANBUL
Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde bulunan dev ekrandaki askeri sevkiyat sırasında çekilen Türk bayraklı fotoğrafın üzerine, "Fırat'ın doğusunu barış pınarlarıyla sulayacak kahraman Türk ordusuna selam olsun. Sefer bizim zafer Allah'ındır." mesajı yazıldı.
MALATYA
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, beraberinde Türk Ocakları Malatya Şube Başkanı Nadir Günata ile Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıya Şemsiye Sokak'ta vatandaş ve esnafa Türk bayrağı verdi.
SİVAS
Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için, Sivas'taki Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş'de (TÜDEMSAŞ) Türkiye'nin ilk yerli buharlı lokomotifi "Bozkurt"un önünde toplanan vagon işçileri Fetih suresinin okunmasının ardından Mehmetçikler için dua etti.
KARABÜK
Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) öğrenim gören Suriyeli öğrenciler, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı için lokma döktü, Mehmetçik'e dua etti.
VAN
Van'daki güvenlik korucuları, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.
BAYBURT
Bayburt, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Türk bayraklarıyla donatıldı.
Bayburt Belediye Başkanı Hüsnü Pekmezci, Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla caddelere Türk bayrakları asıldığını belirtti.
MARDİN
Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Mardin'in merkez Artuklu ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'nde yöresel kıyafetli vatandaşlar, Mehmetçik için Türkçe, Kürtçe ve Arapça dua etti.
Mardin'in sınır köylerinde vatandaşlar Barış Pınarı Harekatı'na destek vererek, evlerine Türk bayrakları astı.
KİLİS
Hürriyet İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, okul bahçesinde toplanıp Komando Marşı'nı okudu.
Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e sevgi gösterisinde bulunan öğrenciler, harekatın başarılı geçmesi için dua etti. Öğrenciler, etkinlikle büyük Türk bayrağı da açtı.
SAMSUN
Down sendromlu milli atlet Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınırda ve sınır ötesinde görev yapan tüm askerlere dua edip, destek verdiğini söyledi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS