Türkiye sandık başında: Siyasiler oy kullanıyor

Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. Yurdun doğu kısmında 07.00 itibariyle, batı kısmında ise 08.00 itibariyle oy kullanma işlemi başladı.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, eşi Esra Albayrak ile oylarını kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konutundan Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.
Bakan Albayrak ve eşi Esra Albayrak daha sonra "3300" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa girerek, sandık görevlileriyle tokalaştı.
Gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine veren Albayrak, daha sonra görevliden oy pusulası ile zarfını aldı, kabine geçerek oyunu kullandı ve ardından zarfı sandığa attı. Albayrak, oyunu kullandıktan sonra hayırlı olmasını temenni etti.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay oyunu Ankara'da kullandı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Çankaya Ahmet Andiçen İlkokulu'nda, 3054 nolu sandıkta oyunu kullandı.
Bakan Akar: Vatana millete hayırlı olsun
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çankaya İlkokulu'nda oyunu kullandı.

Oyunu sandığa atarken, "Vatana millete hayırlı olsun" diyen Bakan Akar, çıkışta da vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
Bakan Çavuşoğlu eşiyle birlikte oy kullandı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, eşi Hülya Çavuşoğlu ile birlikte Alanya’daki Ayşen Cengiz Urfalıoğlu İlköğretim Okulu’nda 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı.
Ardından gazetecilere açıklama yapan Çavuşoğlu, "İnşallah bu seçimler, hem şehirlerimiz hem de ülkemiz ve ülkemizin istikrarı için hayırlara vesile olur. Ülkenin istikrarının, bekasının ne demek olduğunu, sadece Türkiye vatandaşı olarak değil, Dışişleri Bakanı olarak da önemini çok iyi biliyorum." dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, oyunu Gaziosmanpaşa Dobruca Ortaokulu 1004 numaralı sandıkta kullandı. Oy kullandığı anları Twitter hesabı üzerinden de paylaşan Soylu "Allah, hayırlı uğurlu etsin" notunu düştü.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, oyunu kullandı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve eşi Rana Selçuk, Dikmen Mehmet İçkale Ortaokulu'nda oylarını kullandı.
Bakan Selçuk, "Eğitimde olduğu gibi seçimlerde oy kullanmak da bir millet ödevi" açıklamasında bulundu.
Bakan Gül ailesiyle oy kullandı
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için eşi İlknur ve 4 yaşındaki oğlu Ali Hamza ile Beştepe mahallesindeki Sofuoğlu İlkokulu'na geldi.
Gül, oyunu 1036 nolu sandıkta kullandı. Gül, oy kullanma işlemlerinin ardından vatandaşlarla sohbet etti.
Koca: 7 bin çalışanımız aktif görevlendirildi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Küçük Çamlıca'daki Saffet Çebi İlkokulu'nda oyunu kullandı.
Dışarıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Koca, "Hem hastanelerimizden hem evde bakım hizmeti alan seçmenlerin 112 ambulanslarımız ve hasta bakım araçlarımızla oy kullanmaları sağlanmış olacak. Bu çerçevede de 7 bin çalışanımız aktif görevlendirildi" dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, oyunu Üsküdar Rasathane Ortaokulu’nda kullandı.
Bahçeli oyunu kullandı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da oyunu kullandı.
Bahçeli, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada "Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Herkese sevgiler saygılar sunuyorum. Başarılar diliyorum" ifadelerine yer verdi.
Kılıçdaroğlu: Hayırlı uğurlu olsun
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdadroğlu ile birlikte Arjantin İlkokulu 4202 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Oyumuzu kullandık, hayırlı uğurlu olsun. Milyonlarca vatandaşımız oyunu kullanacak. İnşallah olumsuz hiçbir olay olmadan vatandaşlarımız tercihlerini yapacaklardır." dedi.
Binali Yıldırım oyunu kullandı
Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım Tuzla'da oy kullandı.
Ailesi ile birlikte geldiği İstanbul Tuzla Cemil Meriç İlkokulu'nda oyunu kullanan Yıldırım, eşi ve torunuyla birlikte sandık başında basın mensuplarına poz verdi.
Özhaseki: Keyifli ve mutluyum
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, oyunu Sofuoğlu İlkokulu'nda kullandı.
Seçim çalışmalarının çok keyifli geçtiğini bildiren Özhaseki, "Ankara halkı bizi kucakladı, bağrına bastı. Bir tek kötü sözle karşılaşmadık, oy vermeyecek insanlar bile çok nezaketli davrandılar. Karşı partili olduklarını söyleyip, teşekkür ettiler. Onlarla daha çok muhabbet edip, sarılarak ayrıldık. Bundan dolayı da keyifli ve mutluyum." ifadelerini kullandı.
Zeybekci oyunu kullandı
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci ile birlikte Bornova Şehit Polis Mehmet Çelik Ortaokulu'nda oyunu kullandı.
Zeybekci, "Milletimizin iradesi üzerinde bugüne kadar hiçbir irade tanımadık. Milletimizin vereceği karar bizim için saygı göstereceğimiz bir karar olacaktır. Milletimiz isabetli karar verecektir" açıklamasında bulundu.
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Fatih 29 Mayıs İlkokulu'nda kullandı.
Gaziantep'te Aslı Alevli İlköretim Okulu'nda ilk oyu kullanan ise Cumhur İttifakı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Fatma Şahin oldu. Sabah saat 06:54'te Aslı Alevli İlköğretim okuluna gelen Şahin, oy kullanma işleminin başlaması ile oyunu kullandı. Şahin, seçimin vatana ve millete hayırlı olmasını diledi.
Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri dolayısıyla eşi Gülay Sekmen ile oyunu Yakutiye ilçesindeki Kültür Kurumu İlköğretim Okulunda kullandı.
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ailesiyle Üsküdar Sabri Artam Vakfı İlkokulunda oyunu kullandı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Sofuoğlu İlkokulu 1030 No’lu sandıkta kullandı.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Keçiören'e bağlı Uygur Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde oy kullandı.
İmamoğlu sandığa geldi
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ailesi ile birlikte geldiği Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Haldun Taner İlkokulu’nda oyunu kullandı.
İmamoğlu, "Şehrimiz için İstanbulumuz için hayırlı olsun. İstanbul için güzel olacağını umuyorum. Demokrasinin olduğu, herkesin mutlu huzurlu olduğunu bir İstanbul umut ediyorum" diye konuştu.
Yavaş oyunu kullandı
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, oyunu Çukurambar semtindeki Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesinde 2. kattaki 4297 nolu sandıkta kullandı. Oy kullanacağı okula eşi Nursen ve kızları Armağan Yavaş ile gelen Yavaş, kontrol için nüfus cüzdanlarını görevlilere verdi. Yapılan kontrolün ardından Yavaş ve ailesi oylarını kullandı.
Oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Yavaş, "Seçmenin iradesi en büyük iradedir. Önce Ankara'mıza, sonra ülkemize sonuçların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.
Soyer, eşi ve kızıyla sandığa geldi
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, eşi Neptün Soyer ve kızı Duygu Soyer ile oyunu kullanmak için Sığacık 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'na geldi.
Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Soyer, seçim çalışmalarının güzel ve tatlı bir telaş olduğunu vurguladı.
Akşener oyunu kullandı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Beylerbeyi'ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi'nde 31 Mart mahalli idareler genel seçimleri için oyunu kullandı.
Bütün adaylara başarılar dileyen Akşener, "Bu seçimin Türkiye'ye hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum" açıklamasında bulundu.
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, oyunu kullanmak için Bakırköy'de Aybars Ak Ortaokulu'na geldi. Oyunu kullanan Vali Yerlikaya, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Gaziantep Valisi Davut Gül, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için 1172 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Mehmet Ergün Turan, eşi İlknur Turan ile birlikte Emin Ali Yaşin İlkokulu'nda 31 Mart mahalli idareler genel seçimleri için oyunu kullandı.
Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Demetevler Mahallesi'nde bulunan Şehit Hakan Ünver İmam Hatip Ortaokulu'nda 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı.
Cumhur İttifakı'nın AK Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç, oyunu kullandı.
Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki Cemal Ergün İlkokulu'na gelen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay eşi Naciye Akçay ile 1445 numaralı sandıkta oy verdi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS