Son Dakika

Türkiye’de Corona virüsü haberleri SON DURUM: Ölü ve vaka sayısı arttı!

A A

23.03.2020 - 08:57

Türkiye ve dünyada Corona virüsü ile ilgili haberler merakla takip ediliyor. Son olarak Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de ölü ve vaka sayısı arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz akşam yaptığı açıklamayla acı bilançoyu kamuoyuyla paylaştı. Öte yandan dünya genelinde de vaka ve ölü sayısı artıyor. İşte, 23 Mart Türkiye Corona virüsü haberleri…

Türkiye’de Corona virüsü haberleri SON DURUM: Ölü ve vaka sayısı arttı!

Corona virüsü salgını haberleri Türkiye ve dünyada hemen her gün en çok araştırılanlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz akşam Türkiye’de Corona virüsü salgını ile ilgili son durumu açıkladı. Türkiye genelinde vaka sayısı bini geçerken ölü sayısı ise 30’a yükseldi. Peki, Corona virüsü ile ilgili Türkiye ve dünyada son durum ne? İşte, dünya ve Türkiye’de 23 Mart Corona virüsü haberleri…

30 HASTAMIZI KAYBETTİK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınındaki gelişmelere ilişkin yeni açıklamada bulundu. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar" ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar yapılan 20 bin 345 testte 1236 tanı konulduğunu belirten Koca, "Hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, 'yok' dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek" açıklamasında bulundu.

ÖLÜ SAYISI 14 BİNİ AŞTI

Dünya genelinde ise acı bilanço artmaya devam ediyor. Son olarak dünya genelinde Corona virüsü nedeniyle ölü sayısı 14 bin 706’ya yükselirken toplam vaka sayısı ise 339 bin 259’a yükseldi.