Son Dakika

Türkiye’de ve dünyada corona virüsü vaka sayısı kaç? Son dakika koronavirüs haberi

A A

27.03.2020 - 11:26 Son Güncelleme:

Corona virüsü vaka ve ölü sayısı dünya genelinde artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye’deki vaka sayısı ile ilgili gün gün bilgilendirme yapmayı sürdürüyor. Peki, hangi ülkede son durum ne? İşte son dakika koronavirüs haberleri ve dünyadaki güncel vaka sayısı…

Türkiye’de ve dünyada corona virüsü vaka sayısı kaç? Son dakika koronavirüs haberi

Covid-19 vaka sayısı dünya genelinde yarım milyonu aştı. Merkezin Çin’den İtalya ve İspanya’ya doğru kaydığı ölümcül virüste İtalya’da ölü sayıları yüzlerle açıklanmaya devam ediyor. Virüsün çıkış noktası olan Çin’de ise alınan sıkı önlemler sayesinde vaka sayılarında gözle görülür bir azalma yaşandı. Peki, dünyada ve Türkiye’de son durum ne?

DÜNYA GENELİ KORONAVİRÜS VAKA VE ÖLÜ SAYISI

533 bin 416 covid-19 vakasının görüldüğü dünya genelinde toplam ölü sayısı ise 24 bini geride bıraktı. Virüsten en fazla etkilenen ülkelerden olan İtalya’da ise ölü sayısı 8 bin 215’e ulaştı. İtalya’yı 4 bin 365 ile İspanya, 3 bin 291 ile Çin ve 2 bin 234 ile İran takip ediyor.

SON DAKİKA CORONA VİRÜSÜ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği son bilgilere göre Türkiye’de doğrulanmış vaka sayısı 3 bin 629 oldu. 26 kişinin tedavi edilerek taburcu olduğu ölümcül virüste ülke genelinde can kaybı sayısı ise 75’a ulaştı.

KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Bakan Fahrettin Koca yeni vaka sayısı, yapılan test sayısı ve can kaybı sayısı ile ilgili her gün düzenli olarak bilgiler vermeyi sürdürüyor. Bakan Koca aynı zamanda alınan önlemlere uyulması gerektiğini her açıklamasında hatırlatıyor.

50 BİN AİLEYE GIDA KOLİSİ YARDIMI