Türkiye'nin batı illerine akın eden sığınmacıların dramı sürüyor

Türkiye'nin batı illerine akın eden sığınmacıların dramı sürüyor

İzmir'in Seferihisar ilçesinde iki minibüste toplam 100 sığınmacı yakalandı. Edirne'de ise kendilerini kabul edeceği söylentisi üzerine Yunanistan'a gitmeye çalışan 200'ü aşkın Suriyeli, otogarda toplandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, insan kaçakçılığı yapıldığı bilgisi üzerine harekete geçti. İki minibüsle yola çıkan aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaklaşık 100 sığınmacının önü İzmir- Çeşme otoyolu Seferihisar kavşağı yakınlarında kesildi.


Ancak, ''dur'' ihtarına uymayan minibüs sürücüleri kaçmaya başladı. Minibüslerden biri polis aracına çarpınca kovalamaca sona erdi. Yakalanan yüz sığınmacı emniyete götürüldü. Minibüs sürücülerinden biri yakalanırken diğeri ise kaçtı.


Midilli açıklarında can pazarı


Edirne'de ise Yunanistan'ın kendilerini kabul edeceği söylentisi üzerine çok sayıda suriyeli sığınmacı, Edirne otogarında toplandı. Ardından otobüslerle sınırı geçmek için hareket eden sığınmacılar polis tarafından durduruldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriyelileri ikna eden polis ekipleri, sığınmacıları otobüslerle geldikleri illere geri gönderdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS