Tuzla'da kimyasal maddeden 7 kişi zehirlendi

Tuzla'da kimyasal maddeden 7 kişi zehirlendi

Tuzla'da bir fabrikada kazan temizliği yapan 5 işçi kimyasal maddeden zehirlendi. İşçilerin 2'sinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Zehirlenenleri hastaneye götüren sağlık personellerinden 2'si de kimyasal maddeden etkilendi.

Olay, Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir gübre fabrikasında saat 16.00'da meydana geldi.

İddiaya göre, fabrikada çalışan 2 işçi gübre yapımı sırasında kullanılan kazanı temizlemeye başladı.

Temizlik sırasında kullanılan kimyasal maddeden etkilenen Arda Kıran, Serkan Can isimli işçiler henüz belirlenemeyen bir kimyasal maddeden etkilenerek fenalaştı.

Arkadaşlarının fenalaştığını gören işçiler de onları kurtarmak için kazana girdi. Yardım için kazana giren işçilerde kimyasaldan etkilendi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri geldi

Sağlık personeli de zehirlendi

Kimyasal madde nedeniyle zehirlenen işçileri hastaneye götüren ambulansta bulunan sağlık personeli Nihal Gülsever ve Mehmet Uraslı'da zehirlendi.

Zehirlenenlerden durumu hafif olan İbrahim Yılmaz, Doğan Uysal ve ismi belirlenemeyen 1 kişi Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Durumu ağır olduğu belirlenen Arda Kıran ve Serkan Can ise Tuzla Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk tedavileri yapılan hastalar Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Acil servis karantinaya alındı

Tuzla Devlet Hastanesi acil servisi yaklaşık 2 saat boyunca hasta kabul etmedi ve hastanede bulunanlara maske dağıtıldı.

Sağlık personeli Nihal Gülsever ve Mehmet Uraslı Tuzla Devlet Hastanesi önünde bulunan ambulansın içerisinde ilk müdahale edildi. Daha sonra 2 sağlık personeli de Kartal Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Fabrikada çalışan bir kişi işçilerin kazan temizliği sırasında zehirlendikleri ve her birinin bir diğerini kurtarmaya çalıştığını söyledi. Zehirlenmeye yol açan madde henüz belirlenmedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS