Ücretsiz tablet başvuruları başladı! Milli Eğitim Bakanlığından son dakika açıklaması: Devletin verdiği tablet başvurusu nasıl yapılır?

Ücretsiz tablet başvuruları başladı! Milli Eğitim Bakanlığından son dakika açıklaması: Devletin verdiği tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB ücretsiz tablet başvuruları ve dağıtımı başladı. Birçok insan devletin verdiği tabletlerden faydalanmak istiyor. Uzaktan Eğitim süresinde öğrencilerin yardımına akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar yetişti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk son dakika açıklaması yaparak ücretsiz tablet hakkında merak edilenleri yanıtladı. Devletin dağıttığı ücretsiz tablet başvurusu bugün başladı. Evlerinde bilgisayar ve tablet bulunmayan 500 bin öğrenciye tablet devlet tarafından verilecek. Ücretsiz tablet dağıtımı il milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla koordine edilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. İşte MEB 500 bin ücretsiz tablet kampanyasına başvuru yapmak için gerekli olan şartlar!

MEB ihtiyaç sahibi öğrenciler için ücretsiz tablet dağıtımına başladı. Ücretsiz tablet başvurusu, son günlerde pek çok öğrenci tarafından araştırılıyordu. Uzaktan eğitim sürecinde önemli ihtiyaçlardan birisi tablet ve bilgisayarlar oldu. Öğrenciler tablet ve bilgisayarlar aracılığıyla eğitimlerine devam etmekte. Pek çok kurumun topladıkları paralar Milli Eğitim Bakanlığı'nın tablet bilgisayar dağıtımı yapabilmesi için bakanlık bünyesine aktarıldı. Peki, tablet başvurusu nasıl olacak? İşte, ücretsiz tablet dağıtımı ile alakalı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika ve önemli açıklamalar...

Ücretsiz tablet dağıtımı başvurusu nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Çankırı Tüney Şehit Mehmet Demir İlkokulu'nu ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Tablet dağıtımı için de konuşan Bakan Selçuk, '' Bazı ihtiyaçları da dikkate alıyoruz elbette bunlardan biri de tablet ihtiyacı. Çocuklarımızın ana mecrası elbette EBA TV. İhtiyaç duyulan tüm müfredatı karşılıyor. Eğer kaçırırlarsa elbette tekrarını izleyebilirler. Ve bu tabletlerin dağıtımıyla ilgili kriterler doğrultusunda tabletlerin dağıtımı bu haftadan itibaren başlıyor ve peyderpey devam edecek. 13 bine yakın EBA destek merkezini hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte her türlü sağlık kuralına uyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Salgının seyrini dikkate alıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz." açıklamasını yaptı. 

Ücretsiz tablet nasıl dağıtılacak?

Konuyla ilgili Ziya Selçuk, ''Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için hazırlanan dağıtım stratejisiyle hareket edilecek ve gelecek haftadan itibaren öğrencilere tablet bilgisayarlar teslim edilmeye başlanacak. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlarda resmi veriler üzerinden bir önceliklendirme yapıldı. Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlüklerince koordine edilecek. Cihazlar, okul yönetimlerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. Ayrıca yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı stratejiyle hareket edilecek. Tabletlerde öğrencilerin EBA ve canlı dersler için kullanacakları internetin, Bakanlık tarafından temin edilmesi hazırlıkları da sürüyor.'' ifadelerini kullandı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS