Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne giden iş adamları Marmara'nın ortasında kaldı

Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne giden iş adamları Marmara'nın ortasında kaldı

Bursa'daki Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılmak için feribot ile Mudanya'ya giden çok sayıda iş adamı, feribotun motorundaki arıza nedeniyle denizin ortasında kaldı. İşadamları ve diğer yolcuların bekleyişi yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Hürriyet Gazetesi'nden Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Yenikapı'dan Mudanya seferini yapan İDO'ya ait feribot, saat 17.30'da yola çıktı. Feribot 40-45 dakika kadar yol aldıktan sonra, aniden durdu.


Uludağ Ekonomi Zirvesi için geri sayım


Kısa bir bekleyişten sonra yapılan anonsta yolun kesildiği, teknik bir arıza nedeniyle durulduğu belirtildi.


İş dünyası 25-26 Mart'ta Uludağ'da buluşacak


Bu bekleyişin yarım saat kadar sürebileceği ifade edildi. Feribotta bulunan yolcular, bu sürenin dolmasını beklerken yeni bir anons yapıldı ve arızanın sürdüğü, yarım saat kadar daha süreceği belirtildi. Bu sürenin sonuna gelindiğinde ise bir kez daha anons yapıldı ve arızanın yarım saat daha süreceği açıklandı.


Feribotta bulunan yolcular arasında yarın başlayacak olan Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne katılacak olan çok sayıda işadamı da bulunuyordu.


Bu işadamları arasında Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sami Kariyo, Sunset Mayo'nun patronu Kemalettin Güneş, Simit Sarayı'nın sahibi Abdullah Kavukçu, LC Waikiki patronu Vahap Küçük ve Defacto'nun CEO'su İhsan Ateş'in olduğu öğrenildi.Bekleyiş 1.5 saat sürdü


Çok sayıda yolcunun bulunduğu feribotta saat 20.30'da Mudanya'ya ulaştı. Arızanın, feribotun motorundan kaynaklandığı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS