Uludere tweetlerini atan hakem kendini savundu

Uludere tweetlerini atan hakem kendini savundu

Uludere'de yaşanan olayların 2. yıldönümünde attığı tweetlerde "Ölen katırlar sizden daha değerliydi, onlara üzülün bence" diyen eski HİF Hakemi Ümit Çınarlı'ya tepki yağdı.

Uludere'de 34 kişinin TSK'ya ait savaş uçaklarıyla bombalanarak öldürüldüğü olayların 2. yıldönümünde Twitter'da dolaşan bir tweet sosyal medyayı salladı. Bu tweet, Herkes İçin Futbol projesi kapsamında bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu'nda hakemlik yapan Ümit Çınarlı'ya aitti.


Ümit Çınarlı kendisine ait olan twitter hesabında "Hümanizm köpekliktir. Uludere'deki katırlara üzülün bence. Uludere olayının ikinci yıl dönümü kutlu olsun. Ölen katırlar sizden daha değerliydi" yazdı.


Ümit Çınarlı posta.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Ben hayvan haklarını savundum. Ben hiçbir etnik unsuru kastetmedim. TSK'nın yaptığı bir eylemi savundum. Silah kaçakçılığı yapan, askere kurşun sıkan insanları eleştirdim. Herhangi bir ırka karşı düşmanlık beslemem. Abartıldığını düşünüyorum. Cemal Süreya da Doğulu ama onu severim" dedi.


Eski adıyla aday hakemlik yani Herkes İçin Futbol Hakemi olarak bir dönem görev yapan Ümit Çınarlı, şu anda TFF'nin sitesindeki bilgi bankasında faal olmayan HİF hakemleri listesinde gösteriliyor.


Çınarlı tepkilerin ardından Twitter hesabını kilitlerken profil arka plan fotoğrafını da Türk bayrağıyla değiştirdi. TFF'yle ilgili bilgilerin yerine de "Türk'üm yazdı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS