Ümit Özdağ: Tutuklanırız diye beklediler

Ümit Özdağ: Tutuklanırız diye beklediler

İYİ Parti'nin kurucularından milletvekili Ümit Özdağ, Kanal D'ye konuştu. İYİ Parti'nin nasıl kurulduğunu anlatan Özdağ, 'Bugüne kolay gelmedik' dedi.

İYİ Parti'nin kurulma aşamasında zorluklar yaşandığını anlatan Özdağ, 'Uzun bir hukuk ve demokrasi mücadelesinden sonra geldik, bu hukuk mücadelesi, MHP'de olağanüstü kongre süreciyle başladı. Ondan sonra kirli referandumla devam etti. Kirli referandum sonrasında İYİ Parti süreciyle devam etti. İYİ Parti'nin kurulma sürecinde dürüst olalım herkes ne zaman kapatılırlar, ne zaman tutuklanırlar, ne zaman gözaltına alınırlar diye birbirine gizlice sorular sordu. Birçok insan korktu, acaba kurulmalarına izin verilecek mi dendi. Biz bu süreci anayasası olmayan, Anayasa Mahkemesi olmayan, hukuk devletinin olmadığı bir ülkede gerçekleştirdik.


Bütün haber kanallarında İYİ Parti konuşuyor ama diğer partilerin temsilcileri konuşuyor. Ama İYİ Parti'den kimse davet edilmiyor. Çünkü korkuyorlar, kimden korkuyorlar AKP'den, Erdoğan'dan korkuyorlar. Biz bu şartlar altında İYİ Parti'yi kuruyoruz'' diye konuştu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS