Üniversite tercihleri başlıyor! İşte YKS tercih kılavuzu ve bölümler

Üniversite tercihleri başlıyor! İşte YKS tercih kılavuzu ve bölümler

YKS tercihleri ÖSYM tarafından 23 Temmuz 2019 Salı günü başlatılacak. Üniversite tercihleri yapmak isteyen adaylar kurumun yayınladığı tercih kılavuzundan faydalanacak. Peki, YKS tercihlerinde son gün ne zaman, iki yıllık ve dört yıllık bölümler hangileri?

Üniversite tercihleri ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden alınacak. Geçtiğimiz günlerde YKS sonuçları ile adayların sınavlardan elde ettikleri puanları açıklayan kurum ardından tercih kılavuzunu erişime açmıştı. Öte yandan YÖK Atlas üzerinden 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin taban ve tavan puanları sorgulanabilmişti.


TERCİH SÜRECİ YARIN BAŞLIYOR!


Üniversite tercihleri kurumun paylaştığı bilgilere göre 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak. Tercihlerini tamamlamak isteyen adaylar içinse son gün 29 Temmuz olacak.


2 YILLIK BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ…


4 YILLIK BÖLÜMLER İÇİN TIKLAYINIZ…


TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...


YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


YKS tercihleri 29 Temmuz tarihinde sona erecek. Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak üniversite kayıt tarihi göz önüne alındığında tercih sonuçlarının da en geç 16 Ağustos Cuma günü açıklanması bekleniyor.


2019 ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?


Tercih sonuçlarının ardından üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler öncelikle kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracaklar. Ardından kazandıkları üniversite tarafından istenen belgeleri hazırlayıp 23 Ağustos’a kadar teslim edecekler. Yani üniversite kayıtları 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS