Son Dakika

Üniversitelerde son durum! Üniversiteler 1 Ekim'de mi açılıyor? YÖK Başkanı Yekta Saraç son dakika açıkladı!

A A

29.09.2020 - 00:27 Son Güncelleme:

Üniversite öğrencileri 'Okullar açılıyor mu?' şeklinde arama yapıyor. Birçok üniversite öğrencisi sosyal medyada 'Üniversiteler açılıyor mu' araştırması yapıyor. Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin 1 Ekim'de açılacağı iddialarına son dakika açıklaması yaptı. Peki ama YÖK son dakika açıklamasında ne dedi? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversitelerde son durum! Üniversiteler 1 Ekim'de mi açılıyor?  YÖK Başkanı Yekta Saraç son dakika açıkladı!

Birçok öğrenci YÖK'ten gelen son dakika açıklamasına gözlerine çevirdi. Öğrenciler 'Üniversiteler 1 ekimde açılıyor' iddiasının doğruluğunu araştırıyor.

Üniversiteler 1 Ekim'de mi açılıyor? 

YÖK'ten yapılan açıklamada, üniversitelerin 1 Ekim sonrası açılacağı iddialarının doğru olmadığı belirtildi.

Üniversitelerin 1 Ekim sonrası açılmasına yönelik karar alındığı iddialarına Yüksek Öğretim Kurulu'ndan (YÖK) yalanlama geldi. 

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın "Üniversitelerin 1 Ekim sonrası için akademik takvimlerini yüz yüze olacak şekilde hazırlayabilir" şeklinde açıklamaları sosyal medyada yer aldı. Söz konusu paylaşımlar üzerine YÖK'ten açıklama geldi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın bu tür bir paylaşımda bulunmadığı vurgulanırken, üniversitelerin 1 Ekim sonrası açılacağı iddialarının doğru olmadığı belirtildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiye kararının üniversitelere bildirilmesinden sonra bu konunun tekrar gündeme gelmediği de vurgulandı.