Son Dakika

Üniversiteler açılacak mı 2021? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!

A A

16.02.2021 - 22:09

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Peki ama 2021 yılında üniversiteler açılacak mı? İşte üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili bilgiler!

Üniversiteler açılacak mı 2021? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika yüz yüze eğitim açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası yazılı açıklama yaptı. Birçok öğrenci üniversitelerin son durumu hakkında bilgileri araştırıyor. İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın üniversitelere yönelik yaptığı açıklamalar...

Üniversiteler açılıyor mu? 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Milletçe normale dönüş özlemi çekiyoruz. Esnafımız, çalışanımız, öğrencimiz haklı bir beklenti içinde. Bu husus çalışmalarımızın odağında bulunuyor. Esnafımızın işine, öğrencilerimizin okullarına bir an önce kavuşmalarını istiyoruz. Bunun kriterlerinin belirlenmesi konusunda Bilim Kurulumuz çalışmalarını sürdürüyor. Bugün yüksek öğretim ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir.'' ifadelerini kullandı.