Üniversiteler açılacak mı? Gözler toplantıda! Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta?

Üniversiteler açılacak mı? Gözler toplantıda! Kabine toplantısı ne zaman saat kaçta?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklamaları sonrası gözler bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısına çevrildi. Bir yandan da covid-19’da vaka sayılarının artması nedeniyle “yeni kısıtlamalar gelecek mi?” sorusu gündemde. Peki, bugünkü kabine toplantısı ne zaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

İç ve dış meseleler bugün gerçekleştirilecek kabine toplantısında ele alınacak. Covid-19 ile mücadele, üniversitelerde yüz yüze eğitim, yeni doğal gaz rezervinin keşfi, Ermenistan ve Azerbaycan savaşı görüşülecek konulardan bazıları olacak. Peki, yeni kısıtlamalar gelecek mi ve toplantı saat kaçta başlayacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, saat 15.00'te Kabine Toplantısı'na başkanlık edecek.

Toplantıda artan koronavirüs vakalarına alınacak tedbirlerin, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırıların, KKTC'de Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve bundan sonraki sürecin ele alınması bekleniyor.

Saat 15.00'te başlayacak toplantıda son dönemde artan koronavirüs vakalarının da masaya yatırılması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile önlemler daha sıkılaştırılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın toplantıda bir sunum yapması bekleniyor.

Öte yandan toplantısının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 19:00’dan sonra kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulunacağı tahmin ediliyor.


Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor... Masada kritik başlıklar var |Son dakika... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor... Masada kritik başlıklar var | Video

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Toplantıda üniversitelerde de yüz yüze eğitimin başlayıp başlamaması konusu da değerlendirilecek.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANI KOCA NE DEMİŞTİ?

Sağlık Bakanı Koca’nın 5N1K’da yaptığı açıklamalar şöyle: Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabi ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS