Üniversiteler kapandı mı? Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan eğitim olacak!

Üniversiteler kapandı mı? Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan eğitim olacak!

Üniversiteler kapandı mı? Üniversitelerde bahar dönemi uzaktan eğitim olacak!

YÖK Başkanı üniversitelerde uzaktan eğitim uygulamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitelerde bahar dönemi eğitimi uzaktan olacak. Peki, uzaktan eğitimin mümkün olmadığı dersler nasıl olacak?

YÖK Başkanı Yekta Saraç üniversitelerde alınan koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Bahar dönemi ile ilgili belirsizlik Saraç’ın açıklamaları ile sona erdi. Yekta Saraç’ın açıklamalarında yer alan bilgilere göre üniversitelerde bahar dönemi uzaktan eğitim şeklinde olacak.

UZAKTAN EĞİTİMİN MÜMKÜN OLMADIĞI DERSLER NASIL OLACAK?

Saraç’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle: Türk Yükseköğretimi büyük bir tecrübeye sahip, bugün YÖK Genel Kurulumuzda, bu sene bahar dönemini sadece uzaktan eğitim ve açık öğretim ile sürdürmeye karar verdik. Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak.

Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak, üniversitelerimiz ile daimi olarak 7/24 irtibat halindeyiz.

Yaşadığımız bu olağanüstü günlerde örgün öğretime ara vermek zorundayız, bazı programlar uzaktan eğitimle sürerken bazıları yaz okuluna kalabilir.

YKS ERTELENDİ Mİ?

Bu, eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz.

ÜNİVERSİTELERİN VE YÖK’ÜN AÇIKLAMALARI NETLEŞTİRECEK

Hangi üniversitede uzaktan eğitimin nasıl sağlanacağı ise kısa süre içerisinde netleşecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte üniversitelerden ve YÖK’ten yeni bir açıklamanın yapılması bekleniyor.