Üniversiteli kızı öldüren sürücüye 3 yıl hapis!

Üniversiteli kızı öldüren sürücüye 3 yıl hapis!

Erzurum'da cep telefonuyla konuşurken bir üniversite öğrencisine çarpıp ölümüne sebep olan halk otobüsü sürücüsü ile ilgili karar verildi. Tutuklu yargılanan şoför 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ve tahliye edildi.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Mukaddes Yasan, 25 Mart günü caddenin karşısına geçmek isterken Muammer Özkan'ın kullandığı halk otobüsünün altında kalarak hayatını kaybetmişti.

Kazanın ardından 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davada şoför Özkan, "taksirle ölüme neden olma" suçundan tutuklu yargılanmış ve bilirkişi heyetince, "kaza sırasında cep telefonu ile konuştuğu ve yaya geçiş hakkına öncelik tanımadığı" için kusurlu bulunmuştu.

Malatya'da trafik kazası: 17 yaralı

Muammer Özkan, karar duruşmasında telefonda konuşuyor olmasının kazaya etkisi olmadığını öne sürdü. "Ölen kişi kısa boylu olduğu için onu göremedim" dedi.

Mahkeme, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdığı Özkan'ın ehliyetine 2 yıl süreyle el koydu. Şoför, temyiz süresinin beklenmesi için tahliye edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS