VakıfBank'tan ekonomiye SKY Limit dopingi

VakıfBank'tan ekonomiye SKY Limit dopingi

Ürün ve hizmetleriyle milli ekonominin yayındaki güç olan VakıfBank, yeni ürünü ‘SKY (Siz Kredinizi Yönetin) Limit ile ihtiyaç sahiplerine özel çözümler üretiyor. SKY Limit’le, aylık geliri belirli bir tutarın üzerinde olan VakıfBank müşterilerine özel limit tanımlanıyor, bu limitler ek hesap, kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi gibi farklı ürünlere dağıtılabiliyor.

Ürünle ilgili açıklamada bulunan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Türkiye’ye olan desteğimizi kesintisiz sürdürüyoruz. Müşterilerimize, limitinizi biz verelim siz kredinizi yönetin diyoruz. Yeni ürünümüzün piyasaları canlandıracağına inanıyoruz” dedi.


VakıfBank, geliştirdiği yeni ürün ve hizmetlerle milli ekonominin yanındaki güç olmaya devam ediyor. VakıfBank’ın kullanıma sunduğu yeni ürünü SKY Limit ile aylık geliri belirli bir tutarın üzerinde olan müşterilere özel limit tanımlanıyor. Böylece VakıfBank müşterilerinin her türlü kredi ihtiyacı, self servis bankacılıkla online olarak karşılanıyor. SKY Limit sahipleri kredi limitlerini ek hesap, kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi gibi farklı kredi ürünlerine diledikleri gibi dağıtarak değerlendirme avantajına da sahip oluyor. SKY Limit, VakıfBank Mobil ya da şube aracılığıyla da kullanılabiliyor.Kredi ihtiyacı anında karşılanıyor


SKY Limit ile ilgili bilgi veren VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Kısa süre önce devreye aldığımız ‘VBanko Çek’in ardından geliştirdiğimiz SKY Limit ile Türkiye ekonomisine güçlü desteğimizi sürdürüyoruz” dedi. Yeni ürün ile ertelenen ihtiyaçların karşılanmasıyla birlikte piyasalara bir hareketlilik de geleceğine vurgu yapan Üstünsalih, “Bu vizyonla geliştirdiğimiz SKY Limit ürünümüzden geliri ve skoru belirli, geniş bir kesim yararlanabiliyor. Müşterilerimize, limitinizi biz verelim siz kredinizi yönetin. Sizin için ‘SKY Limit, daima hazır’ diyoruz” açıklamasında bulundu.


Görev ve unvana göre özelleştirilmiş limit ve özel faiz oranları


Sky Limit kapsamında kullandırılan krediyle ilgili detayları açıklayan Üstünsalih, “Aylık geliri belirli bir tutarın üzerindeki müşterilerimize çalıştıkları kurum ile buralardaki görev ve unvanlarına göre özelleştirilmiş geniş limitler tanımlıyoruz. SKY Limit’in en az yüzde 10’luk dilimini müşterimizin Ek Hesap limiti olarak tanımlıyoruz. Örneğin SKY Limit’i 500 bin TL olan müşteri için en az 50 bin TL Ek Hesap limiti ayrılırken geri kalan 450 bin TL’lik dilim, kredi kartı ve ihtiyaç kredisi olarak kullandırılabiliyor. SKY Limit ihtiyaç Kredisi’nde 3 aydan 60 aya kadar vade imkanı sunulurken, piyasa koşullarına göre uygun, yüzde 1,17 gibi bir faiz oranı uygulanıyor. Ayrıca müşterilerimize, kredi geri ödeme dönemi için de kendilerine özel seçenekler ve esneklik sağlıyoruz” diye konuştu.


Gençler geleceği VakıfBank’la yazıyor


Sektörüne yön veren ürün ve hizmetleriyle toplumun her kesiminin yanındaki güç olan VakıfBank, şimdi de gençleri kod yazmaya davet ediyor. ‘Hack to the Future’ temasıyla gerçekleştirilecek hackathon için başvurular 30 Kasım’a kadar sürecek. Yarışma ise 13-15 Aralık’ta VakıfBank’ın bu yıl hizmete aldığı Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirilecek.Geleceği gençlerle birlikte kodlamaya hazır olduklarına dikkat çeken VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Gençler geleceği yazacak, biz ilgiyle izleyeceğiz. Onların yeteneğine güveniyoruz” dedi.
Çağı yakalamak ve değişimi yönetmek amacıyla dijital dünyada birçok yeniliğe imza atan VakıfBank, şimdi de gençlerle geleceğe yön vermeye hazırlanıyor. Kamu bankaları arasında bir ilk olan ‘Hack to the Future’ isimli hackathon ile VakıfBank, gençleri sınırlarını zorlamaya davet ediyor.


VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih konuyla ilgili olarak, “Teknolojiyle ilgili anahtar kelimemiz ‘değişim’. Teknolojiden, hayatımızda bir şeyleri değiştirmesini bekliyoruz. Teknoloji yaklaşımımız gereği, Türkiye ve dünyadaki en iyi bankacılık uygulamalarını müşterilerimize sunarken, sektörde ilk olan uygulamaları da geliştirmeye devam ediyoruz” dedi. Blokzincir, açık bankacılık, yapay zekâ, robotik yazılım gibi kavramların bankacılık uygulamalarında çok hızlı bir şekilde konumlandığına dikkat çeken Üstünsalih, VakıfBank olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ettiklerinin de altını çizdi. Üstünsalih, teknolojiyle iç içe bu süreçte çağı en iyi anlamlandıranların gençler olduğuna vurgu yaparak, “Onların genç bakışının, dinamik ve yenilikçi fikirlerinin bize yol gösterici olacağı düşüncesiyle ‘Hack to the Future’ adını verdiğimiz bir hackathon düzenliyoruz. Gençler geleceği yazacak, biz ilgiyle izleyeceğiz. Onların yeteneğine güveniyoruz” diye konuştu.


Çağımızın ana dili ‘kodlama’


Bankacılık alanında teknolojik gelişmelerin önemine dikkat çeken Üstünsalih, dijital değişimin en temel amacının, müşteriler için hızlı, kolay ve güvenli bir bankacılık deneyimi sağlamak olduğunu söyledi. Üstünsalih, sözlerini şöyle sonlandırdı:


“Bu nedenle iş yapış şeklimizi, iş süreçlerimizi her gün daha iyiye götürüyoruz. VakıfBank olarak yeniçağın gücünün bilinciyle hareket ediyor, dijital altyapımızı güçlendirirken teknolojik verileri analiz edip gereksinimlere en uygun ölçüde cevap veriyoruz. Etkinliğimizi artırmak için iş süreçlerimizin dönüşümünün yanında yeni ürün ve süreçlerle destek veriyoruz. Dijitalleşmeyi bir süreç, yetkinlik ya da ‘bizim de olsun’ diyerek yapmıyoruz. Dijitalleşme ve müşteriyi merkeze alarak ilerliyoruz. Müşteriye yakınlaşarak rekabet avantajı sağlamakta kararlıyız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve sektörümüzü dinlediğimiz gibi gençlere de kulak veriyoruz. Yeni hayata geçirilen Ar-Ge Merkezimiz ve birçok dijital ürünümüzle sektörde yeniliklerin öncüsü olarak ‘Hack to the Future’ ile gençleri kod yazmaya davet ediyoruz. Onların geliştirecekleri projeleri bankacılık ürün ve hizmetlerine dönüştüreceğiz.”


Uzmanlar mücadeleyi değerlendirecek


‘Hack to the Future’un jürisinde ise alanında deneyimli isimler yer alıyor. Bilgi ve bilişim teknolojileri, ödeme sistemleri, dijital çözümler, finans ile stratejik pazarlama gibi alanlarda uzman Prof. Dr. Esra Gençtürk, Celal Cündoğlu, Kıvanç Emiroğlu, Yılmaz Sonışık, VakıfBank Bilgi Teknolojileri ve Operasyonel İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Recep Zafer, VakıfBank İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Uğur Bilgin, VakıfBank Dijital Bankacılık, Ödeme Sistemleri ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ferkan Merdan, bu kıyasıya mücadeleyi değerlendirmek üzere bir araya geliyor.
Son başvuru tarihi 30 Kasım Cumartesi olan hackathon’a gençler, hacktothefuture.com.tr adresinden başvuruda bulunabiliyor. Jüri ön elemesinin ardından 13-15 Aralık günlerinde VakıfBank Ar-Ge merkezinde düzenlenecek etkinlikte katılımcılar 48 saat boyunca projelerini hazırlamak için yarışacak. Yarışma sonunda kazananlara toplam 60 bin TL para ödülü verilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS