Vakıflar bursu başvuruları başladı! 2019 VGM başvuru sayfası ve burs miktarı

Vakıflar bursu başvuruları başladı! 2019 VGM başvuru sayfası ve burs miktarı

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuru süreci başladı. Burs programından yararlanmak isteyen öğrenciler uzun süredir başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor. Nihayet beklenen gün geldi. VGM burs başvuruları başladı. Peki, Vakıflar bursu ne kadar? Burs başvuruları ne zaman sona erecek? İşte başvuru sayfası…

VGM burs başvuruları yani Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları belli oldu. Öğrencilerin araştırma konuları arasında ise VGM burs başvuru şartları ve miktarı yer alıyor. Öte yandan burs başvuru sayfasına haberimizin içinde yer alan linkten ulaşabilirsiniz. İşte VGM burs başvuruları son tarih…


Burs başvuruları hangi tarihlerde, nasıl alınır?


Ortaöğrenim burs başvuruları her yıl eğitim döneminin başladığı tarihte başlar ve 1 ay boyunca devam eder. Yükseköğrenim burs başvuruları ise her sene 15 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında alınır.


Her iki bursun başvuruları internet üzerinden elektronik ortamda alınır.


BURS BAŞVURU SAYFASI


Burs miktarı ne kadardır?


Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir.


Öğrencilere bursları nasıl ödenir?


Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS