Vali korumaları, sürücüsünün 'yol vermediği' TIR'a ateş açtı

Vali korumaları, sürücüsünün 'yol vermediği'  TIR'a ateş açtı

Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un koruma polisleri TEM'de yol verme konusunda TIR sürücüsüne doğru iki el ateş etti. Valilik polis hakkında soruşturma başlattı.

Sakarya Valiliği, Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde meydana gelen olayla ilgili olarak polis memuru hakkında idari soruşturma başlattı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'un olay yerinde olmadığı belirtilerek, şu açıklamada bulunuldu:

"Bazı yayın kuruluşlarında, Kocaeli ilinde iki araç sürücüsü arasında meydana gelen şahsi bir olayla ilgili olarak İlimiz Valisi Hüseyin Avni Coş'u konuyla irtibatlandırmaya çalışan yayınlar yapıldığı müşahade edilmektedir. Söz konusu olay anında Vali Coş, il merkezinde bir düğünde bulunmakta olup, ne Vali Coş, ne de Vali Coş'un makam aracı il dışına çıkmamış olay mahallinde bulunmamıştır. Olayın Vali Coş ile bir ilgisi yoktur.
Olayın bir tarafının İl Emniyet Müdürlüğünde polis memuru olması hasebiyle Valiliğimizce idari yönden tahkikata da başlanmıştır."

Olayın hemen ardından önünde ikaz lambaları olan koruma aracının plakaları sökülürken, bölgede niçin bulunduğu hakkında ise emniyet yetkilileri herhangi bir açıklamada bulunmadılar.

Olay nasıl yaşandı?

Olay, TEM'deki Kartepe Tepetarla Mevkii'nde meydana geldi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'u korumakla görevli polisler, koruma görevleri olmadan otoyolda İstanbul yönünde ilerlerken 26 B 6603 plakalı TIR sürücüsü Mustafa Köksal ile yol verme konusunda anlaşamadı. Polislerden birisi silahını çekerek TIR'a doğru 2 el ateş etti.

Kurşunlardan biri TIR'ın ön sol lastiğine, biri araca isabet etti.

Kaybolan 10 yaşındaki Demirhan'ın cansız bedeni bulundu

TIR sürücüsü, lastiği patlayan aracı yol kenarına park etti. Polis memurları da araçlarını yol kenarında park ederken, TIR sürücüsü ile tartıştı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, silahı kullanan ismi açıklanmayan polis memurunu ve TIR sürücüsünü ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü.

 

Olay yeri inceleme ekibi TIR'da inceleme yaptı. Olaydan hemen sonra koruma polislerinin bulunduğu aracın plakalarının sökülmüş olması ise dikkat çekerken, soruşturma başlatıldı.

Olay nedeniyle otoyolda bir süre trafik aksadı uzun kuyruklar oluştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS