Vali ve Garnizon Komutanının oğlu TEOG'da Türkiye birincisi oldu

Vali ve Garnizon Komutanının oğlu TEOG'da Türkiye birincisi oldu

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında Kayseri Valisi Orhan Düzgün'ün oğlu Buğrahan Düzgün ile Tunceli Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter'in oğlu Göktuğ İlter Türkiye birincisi oldu. Her iki birinci de Kayseri'de AK Parti milletvekili Kemal Tekden'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Tekden Koleji'nde öğrenci.

TEOG sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından Tekden Koleji öğrencileri büyük başarı sağladı. Kazanılan başarı sonrası Tekden Kolejinde program düzenlendi. Programa AK Parti Kayseri Milletvekili ve Tekden Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, Vali Orhan Düzgün'ün eşi Gül Düzgün, TEOG sınavında dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

TEOG sınavında Türkiye birincisi olan Göktuğ İlter, babasının Tunceli'de görev yapmasından dolayı programa katılamadı. Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili ve Tekden Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, "Okulumuz kuruluşundan bugüne kadar istikrarlı bir şekilde başarısını sürdürmektedir. Ortaya koyduğu farklı ve özgün eğitim anlayışı ile büyük bir ilgi görmektedir. Her yıl sınav sonuçlarının açıklanmasıyla, okulumuzu tanıyan insanların dikkat ve merakı haklı olarak üzerimizde yoğunlaşmaktadır. Tüm gözlerin zirvelerde görmeye alıştığı Tekden Koleji Türkiye'de ortaokullar arasında hep ilk 25'lerde olmayı başarmıştır. Böylece Tekden Eğitim Kurumları öncü ve model okul olmaya devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

Tekden ayrıca, "Tekden Koleji bu yıl da TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasıyla 144 yeni mezun öğrencisi, eğitim liderleri ve velileriyle büyük bir coşku ve sevinç yaşadı. Bu yıl okulumuzdan toplam 20 öğrencimiz 700 tam puan almıştır. Ayrıca YEP'te (Yerleştirmeye Esas Puan) 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olan öğrencimiz Göktuğ İlter'le birlikte büyük başarılara imza atan bütün öğrencilerimiz gurur kaynağımız olmuştur. Öğrencilerimiz 675 defa farklı derslerden TEOG'da en az bir alanda bütün soruları doğru cevaplayarak büyük bir başarı elde etti. YEP 463 puan ortalaması ile Tekden Koleji başarısına başarı katarak yoluna devam etmektedir" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS