Van Gogh'a ait olduğu iddia edilen eser incelenmeyi bekliyor

Van Gogh'a ait olduğu iddia edilen eser incelenmeyi bekliyor

Tokat'ta polis tarafından ele geçirilen ve daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait müzenin deposunda özel bir dolap içerisinde korunan Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh'un kayıp olduğu sanılan tablonun, gerçek olup olmadığının belirlenmesi için bakanlıktan bilirkişi heyetinin gelmesi bekleniyor.

Tokat'ta geçen Mart ayında, polis tarafından ele geçirilen Hollandalı ünlü ressam Vincent Van Gogh'un kayıp olduğu sanılan tablosu Sulusokak'ta bulunan müzede üst düzey güvenlikle korunuyor. Vincent Van Gogh'un kayıp olduğu sanılan 'yetim adam' adlı eserleri arasında yer alan 'Van Gogh ihtiyar bir sopayla' adlı eserden görüntü çekilmesine ve bulunduğu depoya girilmesine izin verilmiyor. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, müzeye teslim edilen tablo depo içerisinde yer alan özel bir dolap içerisinde korunuyor. Mühürlü dolap, 24 saat güvenlik kamerasıyla izleniyor.

Henüz gelmediler

Hollanda'da bulunan Van Gogh Müzesinin istediği tablonun gerçek olup olmadığının belirlenmesi için  Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından bilirkişi heyeti oluşturuldu. Ancak bu süre zarfı içerisinde henüz bilirkişi heyetinin kente gelmediği öğrenildi. Ekibin incelemesinin ardından eserin orijinal olup olmadığı belirlenecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS