Van'da aile plajı proejsi

Van'da aile plajı proejsi

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Van Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, Van’da aile plajı yapılacağını söyledi.

Özellikle nevruz tatili ve yaz aylarında İranlı turistlerin Van’ı tercih ettiğini söyleyen TÜRSAB Van Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, “Van’da aile plajlarımız olursa, özellikle İranlı turistler Antalya yerine Van’ı tercih edecekler. Bu nedenle bizler daha önce defalarca bu konuda belediyemizden Van Gölü sahilinde bir aile plajı projesi hazırlamaları için talepte bulunduk. Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde bulunan Turizm Müdürlüğü, bu seneki projeleri arasında ‘Aile Plajı’ projesinin de bulunduğunu ve Edremit sahilinde bu projeyi hayata geçireceklerini söylediler. Bizler de bunun hem Van halkı için hem de ilimize gelen turistler açısından son derece önemli bir proje olduğunu ve bir an önce bunun hayata geçirmeleri gerektiğini söyledik” dedi.


Özellikle Van’a gelen İranlı turistlerin sosyal donanımlarından dolayı farklı illeri tercih ettiğini belirten Özgökçe, “İran’dan gelen 4 kişilik bir aile düşünün, bunların sadece Antalya’ya uçak biletleri 2 bin 500 TL civarındadır. Bunlar neden Van dururken Antalya’yı tercih ediyorlar. Sosyal donatılar ve plajlardan dolayı, eğer bizler aynı imkanları burada bunlara sunarsak, emin olun bizi tercih edeceklerdir. Çünkü burası hem İran’a çok yakındır hem de ulaşımı çok daha kolaydır. Böyle bir aileye eğer Van’da bu imkân sunulursa Antalya’ya gitmek yerine o parayı da burada konaklamaya verip gün sayısını artıracaktır. Bu noktadaki tek amacımız gelen turistleri burada tutabilmektir. Bilindiği gibi Van Gölü’nün şifalı suyu hiçbir yerde yok. Bizim böyle bir imkânımız var fakat pazarlayamıyoruz. Bu nedenle biz iki yıla yakındır, defalarca belediye başkanımızın kapısını çaldık. Kendilerine; ‘ya siz yapın ya da kapılarını açın esnaf yapsın’ dedik. Yaptığımız bu girişimlerden dolayı başkanımız, bu yılki planlar içinde Edremit ilçemizde bir aile plajı yapılacağı müjdesini verdi” şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS