Son Dakika

Vebitcoin nedir, ne zaman kuruldu, sahibi kim? Vebitcoin battı mı? Vebitcoin hakkında son gelişmeler!

A A

24.04.2021 - 08:15 Son Güncelleme:

Kripto para borsası Vebitcoin finansal zorluklardan dolayı faliyetlerini durdurma kararı aldı. Bu gelişme sonrası Vebitcoin kurucusu İlker Baş ve Vebitcoin hakkında detaylar merak edilmeye başladı. Peki, Vebitcoin nedir, ne zaman kuruldu? Vebitcoin battı mı? İşte Vebitcoin hakkında son gelişmeler..

Vebitcoin nedir, ne zaman kuruldu, sahibi kim? Vebitcoin battı mı? Vebitcoin hakkında son gelişmeler!

Kripto para Thodex olayından sonra, kripto para borsası Vebitcoin'un işlem durdurma kararı, gündemin en çok konuşulan konularından biri oldu. Vebitcoin'den yapılana açıklamada "Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız." denildi.

VEBİTCOİN NEDİR, NE ZAMAN KURULDU? 

Vebitcoin Teknoloji Danışmanlık ve Dış Ticaret A.Ş. unvanlı şirketi Muğla'nın Menteşe ilçesinde 2017 yılında kurduğu biliniyor. İlker Baş, yaklaşık 4 yıllık şirketinin adresini sürekli değiştirdiği ortaya çıktı. Baş ilk olarak şirketi "Muslihittin Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 29A Menteşe, Muğla" adresinde kurdu. Sonrasında "Emirbeyazıt Mahallesi Avcılar Sokak No: 5/7 Menteşe, Muğla" adresine şirket merkezini taşıdı. Son olarak ise "Emirbeyazıt Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi A Blok No: 10/2 Menteşe, Muğla" adresini şirket genel merkezi olarak belirledi.

VEBİTCOİN BATTI MI?

Kripto para borsasında Thodex'in ardından bir gelişme de Vebitcoin'de yaşandı. Thodex'in bakıma alındığı gün olan 20 Nisan'ın gece yarısında Vebitcoin de bakıma alındığı ve bu süreçten bu yana kapalı olduğu ortaya çıktı. Vebitcoin, faaliyetlerine içine girdiği finansal zor durumdan dolayı son verdiğini belirtti. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, işlemlerini durdurduğunu açıklayan kripto para platformu Vebitcoin'in Türkiye'deki finansal kuruluşlardaki hesaplarını bloke etti. Villasına 2 kişinin girmeye çalışmasının ardından eşi ve 2 çocuğu ile birlikte Menteşe ilçe merkezindeki evine taşınan İlker Baş, dün akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturma sürdürülüyor.