", "articleSection": "Türkiye", "image": { "@type": "ImageObject", "url": "https://i2.cnnturk.com/i/cnnturk/75/650x325/5d4005cabf21440578f58b39.jpg", "height": 1200, "width": 650 }, "datePublished": "2019-07-30T11:54:46+03:00", "dateModified": "2019-07-30T11:54:46+03:00", "genre": "news", "wordCount": 266, "inLanguage": "tr-TR", "keywords": "Vedat Milor, Adalar, haber", "author": { "@type": "Person", "name": "CNN TÜRK" }, "publisher": { "@type": "Organization", "name": "CNN TÜRK", "logo": { "@type": "ImageObject", "url": "https://s.cnnturk.com//assets/dist/img/cnnturk-logo-red.png", "width": 111, "height": 60 } }, "description": "Yemek eleştirmeni Vedat Milor, Adalar’da uğradığı şiddet olayını twitter hesabından paylaştı. Milor, Burgazada’da fazla masa koyarak yolu tıkayan bir restoranın çalışanını uyardığını ve çalışanın kendisine hakaret ederek denize doğru ittiğini söyledi. Milor ayrıca ilgili restoranın sahiplerinden birinin belediye başkan yardımcısı olduğunu ifade etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), konuyla ilgili inceleme başlattı." }

Vedat Milor'ü denize atıyorlardı

Vedat Milor'ü denize atıyorlardı

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, Adalar’da uğradığı şiddet olayını twitter hesabından paylaştı. Milor, Burgazada’da fazla masa koyarak yolu tıkayan bir restoranın çalışanını uyardığını ve çalışanın kendisine hakaret ederek denize doğru ittiğini söyledi. Milor ayrıca ilgili restoranın sahiplerinden birinin belediye başkan yardımcısı olduğunu ifade etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), konuyla ilgili inceleme başlattı.

Milor’un twitter hesabından duyurduğu olay şöyle:

Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar Belediye’nin çizgidiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.

Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Restoranın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim. Ancak çalışan “sana ne lan, fazla konuşma” diyerek beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı.

Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin Belediye Başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi.

Çok üzücü bir olay daha var: Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allah'tan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada.

Amacım çete, dağ kanunlarına aynı şekilde yanıt vermek değil. O yüzden kötü yorum bırakma, bizzat arayıp taciz etme gibi yaklaşımlar doğru olmaz. Yapılması gereken şey belediyenin o bölgeyi geçişe uygun hale getirmesi.

BÜYÜKŞEHİR İNCELEME BAŞLATTI

Vedat Milor’un, yaşadığı şiddet olayını twitter hesabından paylaşmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili inceleme başlattı.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="tr" dir="ltr">Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar Belediye’nin çizgidiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.<a href="https://twitter.com/adalarbld?ref_src=twsrc%5Etfw">@adalarbld</a> <a href="https://twitter.com/istanbulbld?ref_src=twsrc%5Etfw">@istanbulbld</a></p>&mdash; Vedat Milor (@vedatmilor) <a href="https://twitter.com/vedatmilor/status/1156109620391243776?ref_src=twsrc%5Etfw">30 Temmuz 2019</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS