2018 VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs sonuçları 2018-2019 ne zaman açıklanacak? Resmi duyuru yapıldı mı?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün burs üzerine yaptığı açıklama resmi sitesinden duyuruldu. Kurum tarafından yapılan açıklama: 2018 – 2019 Eğitim Yılı burs başvurularımız sona ermiştir. Ortaöğrenim burs başvuru değerlendirmelerine başlanmıştır. Yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvuru sonuçları açıklandıktan sonra başlanacaktır. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitemiz üzerinden yapılacaktır. Tüm öğrencilere yeni eğitim yılında başarılar dileriz

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 yılına başvurular 30 Eylül’de sona ererken, başvurular 3 ay sonra açıklandı. VGM burs sonuçları, açıklanır açıklanmaz haber içeriğinde olacak.

VGM burs ücretleri ne kadar?

VGM burs ücretleri, Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs imkanı veriliyor.