VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM’den ilk bilgilendirme geldi!

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM’den ilk bilgilendirme geldi!

VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak? VGM’den ilk bilgilendirme geldi!

VGM sonuçları için geri sayım devam ederken Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden önemli bir bilgilendirme geldi. VGM burs sonuçları ile kurumdan burs alma hakkı elde edecek öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamada sonuçlara ilişkin ilk ipucu paylaşıldı. Peki, VGM sonuçları ne zaman açıklanacak ve adaylar sonuçları nereden öğrenebilecek?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

VGM burs başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde adayların erişimine açılacak. Binlerce öğrencinin heyecanla beklediği sonuçlarla ilgili kurumdan ilk bilgilendirme geldi. Yapılan bilgilendirmede yer alan detaylara göre VGM sonuçları için KYK burs sonuçlarının beklenebileceği söylenebilir.

Çünkü VGM’den yapılan açıklamada “Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir.” ifadeleri kullanıldı. Dolayısıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçlarının KYK sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından duyurulacağı söylenebilir.

ORTAÖĞRENİM BURS SONUÇLARI AÇIKLAMASI

VGM’nın ortaöğrenim burslarıyla ilgili yaptığı açıklama ise şöyle; Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burs başvuru sonuçları internet sitemiz üzerinden açıklanacak olup konu ile ilgili tüm duyular yine internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşılacaktır.

VGM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…