Yağmur geliyor! Meteoroloji 23 Temmuz hava durumu raporu

Yağmur geliyor! Meteoroloji 23 Temmuz hava durumu raporu

Hava durumu 23 Temmuz raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yayınlanan hava durumu raporuna göre Edirne ve Kırklareli ile Doğu Karadeniz’de bugün sağanak yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Öte yandan İstanbul için de sağanak yağış uyarısı yapıldı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte 23 Temmuz hava durumu raporu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Temmuz hava durumu raporu yayınlandı. Yayınlanan raporda Doğu Karadeniz ile Edirne ve Kırklareli için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Yağışlı havanın ise yarın İstanbul’da da etkili olması bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte 23 Temmuz hava durumu raporu…


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.


Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında kuvvetli olarak (40-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb. yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS