Yağmur uyarısı: Meteoroloji saat verdi! 4 Ağustos hava durumu

Yağmur uyarısı: Meteoroloji saat verdi! 4 Ağustos hava durumu

Hava durumu 4 Ağustos Meteoroloji tahmin raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun kuzey kesimleri ve Marmara Bölgesi’nin doğusu için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Özellikle öğle saatlerine dikkat çekilirken vatandaşlar sel ve ani su baskınlarına karşı tedbirli olmaya davet edildi. Öte yandan İstanbul’un Anadolu yakası için saat verilip vatandaşlar ani sağanak yağış geçişlerine karşı uyarıldı. İşte 4 Ağustos hava durumu raporu…

Hava durumu 4 Ağustos raporu, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yayınlanan hava durumu raporunda, Karadeniz Bölgesi ve Marmara Bölgesi’nin doğusundaki vatandaşlar sağanak yağış geçişlerine karşı uyarıldı. Özellikle bugün sevdikleriyle birlikte dışarıda plan yapan vatandaşlar hava durumunun nasıl olacağını ve yağmur yağıp yağmayacağını merak ediyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Yağmur yağacak mı? İşte merak edilen sorularla ilgili 4 Ağustos hava durumu raporunun detayları…


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Karadeniz (Bayburt hariç), Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Kütahya, Ardahan ve Kars çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu, Giresun ve Trabzon çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Sakarya'nın doğusu, Samsun'un doğu ilçeleri ve Tokat'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 km/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Karadeniz’de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.


Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


Batı ve kuzeybatı, güney kesimlerde yer yer güneybatı, Marmara ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz’de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.


KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ ve FIRTINA UYARISI


Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu, Giresun ve Trabzon çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Sakarya'nın doğusu, Samsun'un doğu ilçeleri ve Tokat'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli (51-75 km/m2) olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Rüzgarın; Batı ve Orta Karadeniz’de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 28°C


Parçalı bulutlu, Anadolu Yakası yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı


İZMİR °C, 35°C


Az bulutlu ve açık


ANKARA °C, 30°C


Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS