Yağmur ve fırtına geliyor: Meteoroloji uyardı! 5 Ağustos hava durumu

Yağmur ve fırtına geliyor: Meteoroloji uyardı! 5 Ağustos hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından hava durumu 5 Ağustos raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun kuzey kesimleri için sağanak yağış uyarısı yapılırken Marmara’nın güneyi ve Ege kıyıları için şiddetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapıldı. Öte yandan bulutlu bir güne uyanan İstanbul’da bölgesel ve kısa süreli sağanak yağış geçişleri görülürken genel olarak havanın bulutlu ve 28 – 29 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor. İşte güncel hava durumu raporu…

Hava durumu 5 Ağustos raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son dakika hava tahmin raporuna göre yurdun kuzey kesimlerinde sağanak yağışın etkili olması beklenirken Marmara’nın güneyi ve Ege kıyılarında şiddetli rüzgâr ve fırtınanın etkili olması bekleniyor. İşte, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 Ağustos hava durumu raporu…


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Akdeniz’in Toroslar kesimi, Sakarya, Tokat, Artvin ve Ardahan ile sabah ilk saatlerde Mersin, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.


Hava sıcaklıklarının ise kuzeydoğu ve iç kesimlerde azalacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA UYARISI


Yağışların; Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


İSTANBUL °C, 29°C

Parçalı bulutlu


İZMİR °C, 33°C


Az bulutlu ve açık


ANKARA °C, 27°C


Parçalı ve az bulutlu

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS