Yalçın Akdoğan: "MHP, HDP konusunda ilk sınavını verecek"

Yalçın Akdoğan: "MHP, HDP konusunda ilk sınavını verecek"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TBMM Başkanı seçimine ilişkin Twitter hesabından, "Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak öneren CHP'nin Meclis Başkanlığı'nda desteklememesi de kendi adayına sahip çıkmaması da tenakuz olacak. MHP, HDP konusunda ilk sınavını verecek. Birlikte hareket görüntüsü bugüne kadarki söylemleri boşa düşürür" mesajını paylaştı.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, TBMM Başkanlığı seçimi için bugün yapılacak olan 3. ve 4. oylama öncesi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.


AK Parti'nin adayı İsmet Yılmaz, Bahçeli ve Demirtaş'ı ziyaret etti


Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:


"Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Cumhurbaşkanı adayı olarak öneren CHP'nin Meclis Başkanlığı'nda desteklememesi de kendi adayına sahip çıkmaması da tenakuz olacak. MHP, HDP konusunda ilk sınavını verecek. Birlikte hareket görüntüsü bugüne kadarki söylemleri boşa düşürür. Bu bir samimiyet testidir. Elbette milletin iradesine mazhar olan hiçbir partiye vebalı muamelesi yapılamaz ama siyasi tutarlılık da göz ardı edilemez. Taktik manevralarla siyasi tutarlılığını ve ilkelerini yok eden partiler siyasi zemini de yok ederler. İsmet Yılmaz yeni dönemde vurgulanan uzlaşma ve diyalog kültürüne uygun bir başkan olacaktır. Meclis Başkanının, seçimde birinci olan partiden seçilmesi teamülü AK Parti söz konusu olunca değişmemelidir. Adayımızın ve siyasi ilkelerimizin arkasında sonuna kadar dimdik duracağız. Allah hayırlı başarılar nasip etsin."{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS