Yalçın Akdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Yalçın Akdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Avrupa ile yapılan mülteci görüşmeleriyle ilgili eleştirilerine yanıt verdi.

AK Parti MYK girişinde konuşan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "6 milyarı biz verelim mülteciler Avrupa'da kalsın" çıkışına yanıt verdi. Akdoğan, "mesele Kayseri pazarlığı değildir, insani bir meseledir" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nu mülteci kamplarını ziyaret etmeye davet etti. 


Akdoğan "Türkiye üzerinden Avrupa'ya geçen kişileri geri kabul etmeyle ilgili anlaşma 2002'den beri yürürlüktedir. Devlet sorumluluğunun gereği bunu yapmaktır. Bunu da iyi anlamak lazım. Tabi bu Suriyelileri kapsamıyor, Suriyelilerle ilgili gelinen noktayı önümüzdeki hafta Brüksel'de yapılan toplantıda sonucu göreceğiz. Ben sayın Kılıçdartoğlu'na doğrusu 26 tane kampımız var Türkiye içinde 10 tane de sınırın hemen karşısında Türkiye'deki kampları ziyaret etmesini tavsiye ederim. Yani oradaki Suriyelilrle empati yapması açısında da iyi olur, Türkiye'nin ne kadar iyi insani hizmet verdiğini görmesi açısında da iyi olur" dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS