Yanlış ilaç kurbanı mı? Karın ağrısıyla gittiği hastanede öldü

Yanlış ilaç kurbanı mı? Karın ağrısıyla gittiği hastanede öldü

Yanlış ilaç kurbanı mı? Karın ağrısıyla gittiği hastanede öldü

Antalya'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Ali başak yaşamını yitirdi. Başak'ın yakınları doktoru suçladı.

Antalya Demre'de ablası ve eniştesiyle birlikte oturan Ali Başak, dün öğle saatlerinde karın ağrısı şikayetiyle Demre Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Buradaki tedavinin ardından eve dönen Ali Başak, akşam saatlerinde tekrar rahatsızlandı. Yeğeni Mehmet Teke ve eniştesi İsmail Teke tarafından aynı hastaneye götürülen Ali Başak, burada yaşamını yitirdi.

"İlaçları kullandı, fenalaştı"

Dayısının hastanede ilgisizlik ve zamanında müdahale edilmemesi nedeniyle öldüğünü iddia eden Mehmet Teke, şöyle dedi:
"Dayım dün öğle saatlerinde karnının ağrıdığını, kendini iyi hissetmediğini söyledi. Babamla birlikte hastaneye götürdük. Nöbetçi doktor iğne, hap ve şurup yazıp geri gönderdi. Eve geldik. Dayımdan akşam yemeğini yemesini, sonra da ilaçlarını kullanmasını istedik. Yemek istemediğini söyledi. 'Çok az ye de ilaçlarını kullan' dedik. Yemekten sonra ilaçlarını kullandı. Ne oldu ise ilaçlarını kullandıktan sonra oldu. Fenalaştı. Hemen hastaneye götürdük. Aynı doktor vardı. 'Ben bu hastaya gün içinde baktım, hiçbir şeyi yok' dedi. Dayım ayakta duramıyordu. Doktora ısrar ettik. Biz ısrar edince 'yatırın' dedi. Sonra dayımın ağzından kan gelmeye başladı. Durumu doktora anlattık. 'Bir şey olmaz' dedi. Lavaboya götürdük. Orada kan gelmesi yoğunlaştı. Biz bağırıp, çağrışmaya başladık. Doktor lavaboya kadar geldi. Hemen müdahale odasına aldılar. Kalp masajı yapmaya başladılar. Babam da ben de diğer yakınlarımız da çok kızdık. Tepki göstermeye başlayınca, hastane çalışanları polisi ve jandarmayı aramış. Hastaneyi jandarma ve polis kuşattı. O sırada dayım hayatını kaybetti. Sonra morga koydular. Sonra bize 'Hastanızda gizli kalp varmış, akciğerlere pıhtı atmış' dediler. Doktordan şikayetçiyiz."

Hastane yönetimi olayla ilgili açıklama yapmazken, Ali Başak'ın cenazesi memleketi Kaş'a bağlı Kasaba Mahallesi'nde bu sabah toprağa verildi.