Yardım alamayınca müdürü öldürüp intihar etti

 Yardım alamayınca müdürü öldürüp intihar etti

Dün akşam Konya'nın Ereğli ilçesinde korkunç bir olay yaşandı. Ereğli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Bildik’in akşam saatlerinde kapısı çaldı. Büyük oğlu kapıya yöneldi, ancak Murat Bildik 'Dur oğlum kapıyı ben açarım' diyerek kapıyı açtı. Bildik, karşısında yardım talebi reddedilen 36 yaşındaki İsmail Pala'yı gördü. Pala, yanında getirdiği tabancayla iki el ateş edip kaçtı. İsmail Pala kaçtığı parkta intihar etti.

Olay dün saat 20.40 sıralarında Mehmet Akif Mahallesi'nde meydana geldi. Apartmanın önüne gelen evli 3 çocuk babası İsmail Pala, binanın önünde duran kişiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Murat Bildik’in, kaçıncı katta oturduğu sordu.

İddiaya göre adresi öğrenen Pala, Murat Bildik’in oturduğu ikinci kata çıkıp zili çaldı. Ardından da kapıyı açan Murat Bildik’e tabancayla 2 el ateş açıp kaçtı. Kurşunlardan biri Bildik’in başına, biri de duvara isabet etti. Bildik kanlar içinde yere yığıldı. Silah sesini duyan ailesi, ambulans çağırıp yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından yapılan tüm müdahaleye rağmen Bildik yaşamını yitirdi.

Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hakan Uzun, olay yerine gelip incelemelerde bulundu. Haberi alan Bildik’in mesai arkadaşları da eve geldi.

Kapıyı oğlu açmak istemiş

Öldürülen Murat Bildik’in evin kapı zili çaldığında ilk olarak büyük oğlu olan 15 yaşındaki Ensar Bildik’in, açmak için kapıya yöneldiği ancak o sırada Murat Bildik’in, "Oğlum sen dur, ben kapıyı açarım” diyerek kapıyı açtığı belirtildi.

Polisi aradı, sonra intihar etti

Saldırının ardından kaçan ve o bölgede oturduğu belirlenen İsmail Pala, "155 Polis İmdat" telefonunu arayıp "Ben birisini vurdum, parktayım gelip beni alın" dedi. Polis de Pala’yı teslim almak için verilen adrese gitti. Parkta bekleyen Pala polisin yaklaşması üzerine 'Ya Bismillah' diyerek tabancayı başına dayayıp ateşledi. Kanlar içinde kalan Pala da olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yeni bebeği olmuş

Yeni bir çocuğu dünyaya gelen işsiz İsmail Pala’nın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan bir kaç kez yardım talebinde bulunduğu ancak talebin kabul edilmemesi üzerine saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS