Yarım asırlık kan davası barışla sonuçlandı

Yarım asırlık kan davası barışla sonuçlandı

Bitlis’in Tatvan ve Güroymak ilçelerinde ikamet eden iki aile arasında yaklaşık 50 yıldır devam eden kan davası barışla sonuçlandırıldı.

Güroymak ilçesinde ikamet eden Başak ve Tatvan ilçesindeki Akburak aileleri arasında yaklaşık 50 yıldır devam eden kan davasının son bulması için barış töreni düzenlendi.


Tatvan’daki özel bir otelin toplantı salonunda Kur’an-ı Kerim ve dua okunmasıyla başlayan barış töreninde, din adamları tarafından barış üzerine konuşmalar yapılırken, Bitlis İl Müftüsü Faysal Geylani ise gerçekleştirilen barış akdinin önemine vurgu yapıldı.


Yapılan konuşmaların ardından her iki aile fertleri tokalaşıp bir birlerine sarıldıktan sonra barış yemini ederek Kur’an-ı Kerim’in altından geçmeleriyle yarım asırlık kan davası da barışla sonuçlanmış oldu.


Düzenlenen barış törenine Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, kurum amirleri, kanaat önderleri, ilçenin ileri gelenleri, STK temsilcileri, husumetli aile bireyleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS