Yarın Ankara'da "Emek, barış, demokrasi" mitingi düzenleniyor

Yarın Ankara'da "Emek, barış, demokrasi" mitingi düzenleniyor

Aralarında, DİSK, KESK,TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin de olduğu çok sayıda sendika ve meslek örgütü yarın Ankara'da "Emek, barış, demokrasi" ismiyle miting düzenleyecek. Mitinge bazı siyasi partilerin de destek vermesi bekleniyor. Miting öncesi bir grup sanatçı ve sendika temsilcileri İstanbul'da bir basın açıklaması yaptı.

Ankara'da yarın yapılması planlanan ve hazırlık çalışmalarına eylül ayı sonunda başlanan mitingin düzenleyicileri arasında Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu "DİSK", kamu emekçileri sendikaları konfederasyonu "KESK", Türk Tabipleri Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği "TMMOB" gibi sendika ve meslek örgütleri yer alıyor. 


"Emek barış demokrasi mitingi" ne ilişkin sanatçılar ve sendika temsilcileri dün İstanbul'da bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında mitinge katılım çağrısı yapıldı..


Bütün partiler birleşti: Centilmenlik kararı aldı


ABD: 'Özgür, adil ve güvenilir bir seçim görmek istiyoruz'


Basın toplantısında ilk olarak söz alan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, "13 yıllık AKP politikalarından mağdur olan herkes o gün Ankara'da buluşacak" dedi. 


Sanatçı Tarık Akan ise yaptığı konuşmada "Emekçi arkadaşlarım hangi sendikaya üye olursa olsun Ankara'da büyük bir güçle DİSK ile olsun" dedi. Oyuncu Salih Kalyon ise "Barış için varız, iki gün sonra Ankara'da 'yaşasın barış' diye bağıracağız" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS