Yarın ders var mı? 15 Tatil ne zaman bitiyor? İşte, tatilin uzadığı iller

Yarın ders var mı? 15 Tatil ne zaman bitiyor? İşte, tatilin uzadığı iller

15 tatilin sonuna geliniyor? Deprem nedeniyle bazı illerde tatil süresi uzatıldı. Peki, 3 Şubat Pazartesi günü yani yarın Elazığ ve Malatya’da ders yapılacak mı? Okullar ne zaman açılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı MEB takviminde okulların açılacağı tarih…

Yarı yıl tatili nedeniyle plan yapan öğrenci ve veliler “Okullar ne zaman açılacak?” ve “3 Şubat Pazartesi günü ders yapılacak mı?” sorularının cevabını araştırıyor. Zira, deprem nedeniyle bazı illerde 15 tatil uzatıldı. Peki, Elazığ, ve Malatya’da okullar ne zaman açılacak? İşte, merak edilen detaylar ve MEB eğitim takvimi…


15 TATİL NE ZAMAN BİTİYOR?


Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat Pazartesi 2020'de başlayacak.


İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?


İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanacak. Ardından yine bu yıl ilk kez öğrenciler yaz tatilini 2 hafta daha az yapacaklar.


ELAZIĞ VE MALATYA’DA OKULLAR DAHA GEÇ AÇILACAK


6.8’lik depremin meydana geldiği bölge ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklaması şöyle; Elazığ'ın tamamında, Malatya'nın Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde okullar 10 Şubat'ta açılacak. Yarıyıl tatili devam eden Fırat Üniversitesi'nin de 17 Şubat'ta açılması uygun görüldü. 200 civarı okuldan 10'u hasarlı ve yıkılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS