Son Dakika

Yarın okullar açılacak mı? Bu hafta hangi sınıflar açılacak? İşte okulların açılış tarihi...

A A

14.02.2021 - 12:03 Son Güncelleme:

Yarıyıl tatilinin sona ermesine saatler kala “okullar ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtı eğitimine devam edecek binlerce öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 15 Şubat’ta açılacak okullarla ilgili bilgileri geçtiğimiz haftalarda vermişti. Peki, 15 Şubat’ta hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak?

Yarın okullar açılacak mı? Bu hafta hangi sınıflar açılacak? İşte okulların açılış tarihi...

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle okullar ilk dönem uzaktan eğitim şeklinde tamamlanmıştı. Kısa bir süreliğine bazı sınıflar yüz yüze eğitim gerçekleştirse de vaka sayılarındaki artış sonrasında tamamen uzaktan eğitime geçilmişti. İkinci dönemin başlamasına az bir süre kala ise okulların hangi tarihte açılacağı merak konusu oldu.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Normal şartlarda ikinci dönem 8 Şubat’ta başlayacaktı, ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil, yarıyıl tatiline eklenmiş ve tatilin süresi 3 hafta çıkarılmıştı. Bu nedenle okullar 15 Şubat’ta ikinci döneme başlayacaklar.

15 ŞUBAT’TA HANGİ SINIFLAR AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin yol haritasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk “15 Şubat Pazartesi günü eğitime başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm sınıflarda yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarımızı da açma kararı verdik. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada iki gün devam edecek.” açıklamasında bulundu.