Yarkadaş: "Beyaz Toros gitti, Beyaz TOMA geldi"

Yarkadaş: "Beyaz Toros gitti, Beyaz TOMA geldi"

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Faili meçhuller hala sürüyor, şimdi TOMA'lar kullanılıyor'' dedi.

Partisinin yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında Şile'de çeşitli etkinliklere katılan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, partisinin seçim bildirgesini halka anlattı.


Parti örgütüyle birlikte ziyaret ettikleri bir kıraathanede soruları da yanıtlayan Yarkadaş, HDP'ye oy verdiklerini söyleyen bir grup yurttaşa da seslendi.


Yarkadaş, HDP'li yurttaşların "Beyaz Toroslarla ilgili tartışma için ne düşünüyorsunuz?'' diye sorması üzerine "Artık Beyaz Toroslar yok, Beyaz TOMA'lar var. AKP geçmişte Beyaz Toroslarla yapılanları, şimdi TOMA'larla yapıyor'' dedi.

Şırnak'ta bir vatandaşın tıpkı 90'lı yıllarda olduğu gibi, polis aracının arkasına bağlanarak sürüklendiğini belirten Yarkadaş, "CHP milletvekili olarak, bu olayın takibini yaptım. Meclis'e soru önergesi verdim ve bu olayın sorumlularının yargılanması gerektiğini söyledim'' ifadesini kullandı.

AKP'nin "Beyaz Toros devrini kapatıp Beyaz TOMA devrini açtığını'' da belirten Yarkadaş, "Beyaz Torosların yerine, iktidarın emrindeki Beyaz TOMA'lar geldi. Onlar da AKP iktidarında aynı işlevi üstlendi'' dedi.


Yarkadaş, "CHP iktidarında tek bir yurttaşımız bile hükümet tarafından tehdit edilmeyecek, bin yıllık kardeşliğimiz daha da güçlendirilecek'' dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS