Yasa dışı sınır geçişlerinde 1146 kişi yakalandı

Yasa dışı sınır geçişlerinde 1146 kişi yakalandı

Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 418, Ege Denizi'ndeki kara sularında 728 kişinin yakalandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Hudut Birlikleri tarafından, dün gün içerisinde, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 335 kişi ve Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan 30 kişi yakalandı. Suriye sınırında bir fotoğraf makinesi, 10 bin 490 paket sigara, iki bilgisayar, 10 cep telefonu, bir flash bellek, 13 kimlik, sekiz pasaport, iki kredi kartı ele geçirildi.


Irak'tan Türkiye'ye geçmeye çalışan 147, İran'dan Türkiye'ye geçmeye çalışan 6 kişi yakalandı. Türkiye'de bulunmak için yasal gerekleri taşımayan 418 kişi ve Ege Denizi'ndeki kara sularında 728 kişi yakalandı. Sahil güvenlik ekiplerince, İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında sürüklenen iki lastik bottaki 129, aynı ilçenin Madra Çayı önlerinde de sürüklenen bir tekne ve lastik bot içerisindeki 144, Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında da iki lastik bottaki 53 düzensiz göçmen kurtarıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS