YDS ertelendi mi? YÖKDİL ve 2020 YDS ne zaman yapılacak?

Video: YDS ertelendi mi? YÖKDİL ve 2020 YDS ne zaman yapılacak?

YDS sınav tarihi ile ilgili güncel bilgiler netleşti. Basılı olarak 2 kez yapılması planlanan Yabancı Dil Sınavı bu yıl 1 kez gerçekleştirilecek, aynı zamanda e-YDS sınav sayısı da artırılacak. Peki, YDS ne zaman ve E-YDS sınav tarihleri hangi gün?

YDS sınav tarihi ile ilgili detaylar belli oldu. Yabancı Dil Sınavı basılı ortamda bu yıl 1 kez gerçekleştirilecek. E-YDS sayısı ise artırılacak. Peki, hangi sınav ne aman yapılacak? İşte sınav tarihleri ile ilgili bilgiler…


YDS VE E-YDS SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?


Basılı ortamda 2 kez yapılması planlanan YDS, bu yıl bir kere basılı ortamda 27 Eylül'de gerçekleştirilecek. Bu sene ocak, şubat ve mart aylarında gerçekleştirilen e-YDS'ler ise yıl içerisinde 10 kez daha uygulanacak. e-YDS'ler 20-21 Haziran, 27-28 Haziran, 4 Temmuz, 22 Ağustos, 29 Ağustos, 17 Ekim, 14 Kasım, 19 Aralık'ta yapılacak.


TÜM SINAVLARIN TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…


2020 YÖKDİL NE ZAMAN?


Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) ise 13 Aralık'ta gerçekleştirilecek.


AYGÜN’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA


Adayların gönül rahatlığıyla hazırlıklarını yapmaya devam etmesini öneren Aygün, "Adaylarımız eksiklerini tamamlasınlar. Onlar bizim evlatlarımız, geleceğimiz, onların mağdur olmaması için gerekenler yapılmaktadır ve yapılacaktır. Her türlü duruma göre hazırlıklarımızı yaptık ve yapıyoruz. Bu kapsamda, tüm sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, Milli Eğitim Bakanlığının önereceği müfredat ve kazanımlara göre önceki yıllarla aynı çerçevede olacak. " diye konuştu.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS